• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
film - специалист
Здравейте, с какво да замажа тези пукнатини? Мислех за гипсово лепило, но не знам подходящо ли е за баня.
Изображение
Изображение
Изображение

Отгоре мисля да боядисам с фасадна боя, добра идея ли е -

Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има в кутии или флакон акрил за фуга. Мацваш с пръстче, обираш със шпакла излишното и боядисваш с каквото си искаш
ponovo - напреднал
Това стена ли е таван ли е ? Що е то ? Ако е таван пълниш с акрил ма да остане леко гладно после мрежа за гипсокартонени фуги от таз на лентата, и шоакловаш с нещо за външни толко изолаци по качествено с повечечко фибри и слет това цялостна мрежа и пак същото ако си по мераклия и циментова хидроизолация може финално да го шпакловаш .
film - специалист
Стена е, има и пукнатина по тавана, която не съм снимал. Два пъти съм взимал акрилен уплътнител и може и на ментета да попадам, но се разлепва елементарно след това.
За боядисването с фасаген питах, защото сегашната боя е станала на петна.

Пс - такава ми е техниката, такива са и снимките :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
film написа:
... Два пъти съм взимал акрилен уплътнител и може и на ментета да попадам, но се разлепва елементарно след това.
За боядисването с фасаген питах, защото сегашната боя е станала на петна.
Какъв акрил и как си полагал, та се е разлепил??
Петната не са от боята, или основата ти не е както трябва или имаш ннякакво въздействи. С каквото и да боядисаш, петната рано или късно ще се появат отново
film - специалист
n_a написа:
film написа:
... Два пъти съм взимал акрилен уплътнител и може и на ментета да попадам, но се разлепва елементарно след това.
За боядисването с фасаген питах, защото сегашната боя е станала на петна.
Какъв акрил и как си полагал, та се е разлепил??
Петната не са от боята, или основата ти не е както трябва или имаш ннякакво въздействи. С каквото и да боядисаш, петната рано или късно ще се появат отново
Най-обикновен, може и стар да е бил. Нанасям го с пистолета и после със шпакла замазвам
Изображение

Вероятно няма основа, а направо боя върху мазилката. Може ли да се грундира направо върху боята преди да се боядисва и има ли нужда щом пак би избило :!:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Както си го правил е съвсем нормално да падне :-)
Акрил за фуга е сипкава маса, на фин пластелин прилича. Полага се върху почистена, обезпрашена основа. Може върху нов, сух грунд.
От тези снимки не мога да позная от какво са петната, дали нещо от основата е избило. Направи по-далечна снимка на цялото помещение. Доколкото може. Според петната, вероятно ще може да е грундира с подходящ грунд и после боя. Абе защо не вземеш да почетеш малко в раздел боя боядисване . Имаше такъв тук
КИМИ - специалист
Без нова шпакловка няма да се оправи.
Svezar - специалист
Скоро пребоядисвахме детската където имаше много подобни и по-големи пукнатини /цялата къща е така след надстрояване и бързо измазване и боядисване/ ,та просто ги минах с обикновен гипс сатен ,шкурнах и сега всичко е перфектно ! Ако процеса направил пукнатините е вече спрял може да се пълни с каквото ти душа иска,ако още се движи с каквото и да пълниш пак ще се цепне :!:
  • 1
  • 2

Тема "Пукнатини в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: