• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Antonii - майстор
Аз като клиент само мога да ви кажа, че ако некой "майстор" почне да ми мести сифона из банята както ме у кеф на него, то ще види вратата от обратната стена веднага.
Вече поне трима съм ги изритал след думите - "ама така е по-добре".
Така е по-добре, ама у вас. У нас е така като АЗ(клиента) искам.
Извинявам се за излиянието ама видях, че темата нестава за нищо вече и си имах излишно време та се включих.
kozl - майстор
Темата става, ама и на клиента думата е тежка :lol:
jekasus - майстор
Трима различни майстора да предложат едно и също, значи наистина трябвало да се премести...
Hoвoceлckи - майстор
Става въпрос за местене до 15 сантиметра.
На последния не го местих поради определени обстоятелства ... На клиента му обясних, че има вероятност да стане "манджа с грозде". Каза "няма проблем". Е, стана. Зад вратата му се получи фугичка 15 милиметра. Един наклон му дойде 5 санта на 60 ... След първото къпане се оплака, че му се завирвало в краката. На въпроса "забелязали се дали не стоиш на сифона?", измрънка "е, да ...". Питам го "спомняш ли си какво ти обяснявах в началото?". Мълчи. Вадя телефона и му пускам запис. Оня: "ама ти що си ме записвал?"
"- Не теб бе човек, мен съм си записвал. Ти казваш само едно "няма пробрем.""
Такива ми ти работи. И аз уважавам волята на клиента. Но много мразя, когато по някога се опитва да ми трие сол по главата заради собствената си "дяволия".
chapara - майстор
andro440 написа:
Без да съм ви чел мненията ,защото знам какво ще прочета ,мога да кажа само едно Хайде стига си дрънкал, а и кой си ти че ще съветваш околните? ,ми иде да ви гърмя По скоро вземи се гръмни!Изображение :-D
За прочитане , си ги прочел, ама има въпроси в тях, на които нямаш отговориИзображениеИзображение
jekasus - майстор
radius написа:
Е па екстра си го изместил
Ти пък притенции имаш - голяма работа, че не улучил 1-2 см... :-D
jekasus - майстор
Понеже мразя някой да се перчи на голяма работа -
Таман щях да си "порисувам" по снимките на А...., че да му хвана грешката в приказките, но като увеличих тази снимка http://forum.napravisam.bg/download/fil ... &mode=view , видях защо става тая работа без рязане на настенни плочи - за калпазани и незнаещи, гледаме около сифона в сухата зона. В душевата зона последния триъгълник на стената с прозореца също е "свален" надолу, че да пасне на хоризонта.
Това е нормална практика в големите бани, които са от 15-20 м2 и нагоре и където сухия сифон е под 10-20 мм от нивото на плочките на входа в банята, но в малките кутийки влиза стара фаянсаджийска традиция - майстора да подари метлата на клиента...
andro440 - майстор
Когато започнете да качвате снимки ,и аз да ги рисувам ,тогава ме коментирайте ,защото цял живот ,ви гледам майсторските творения и на долния етаж мухлясалите тавани . снимки давайте -не чертежи на моите ,да ви видя ,колко сте добри .
radius - майстор
radius написа:
andro440 написа:
и според размерас на плочките, местиш сифона ,като ви гледам творенията ,как ви мързи да местите сифоня
Е па екстра си го изместил :lol: :lol:
Прикачен файл:
sifon.jpg
Като гледам и другия същата работа.
Аз искам да чуя коментара ти за това.
chapara - майстор
А аз и на това;
chapara написа:





andro440
Някои неща не се разбират ,те са красиви и функционални
Изображение
Сифонченцата с "0" л./мин. дебитИзображение
andro440 написа:
,мога да ти кажа ,че дори и един метър да са стенните плочи ,започвам от първия ред ,пода се прави последен и нямам рязана стенна плочка ,като ПОДОВИТЕ ГИ РЕДЯ ТАКА,че


И ако имаш две нива на банята, като понижено ниво на душ кабината или си ограничен да завършиш с цяла плочка в горната част на банята поради фризове там, пак ли нямаш РЯЗАНА плочка :?

andro440 написа:
И вместо да висите тук.и да се изказвате неподготвени ,по добре е да питате и да отидете на обучение ,вместо да заблуждавате обикновения човек,които си търси майстор или е решил сам да се справи.


Я вземи се огледай леко в годините на написаното и побликуваното, че когато вече някой е творил, ти не си знаел кое е гърба и кое лицето на фаянсовата плочкаИзображение

viewtopic.php?f=4&t=29159
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Отчупен емайл на плочка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: