• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Hoвoceлckи - майстор
Вероятно си прав :-D
andro440 - майстор
Прикачен файл:
IMG_20180113_132818_1.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180113_132800_1.jpg
Някои неща не се разбират ,те са красиви и функционални

Прикачен файл

IMG_20180113_132818_1.jpg
andro440 - майстор
Понеже си голям спец ,мога да ти кажа ,че дори и един метър да са стенните плочи ,започвам от първия ред ,пода се прави последен и нямам рязана стенна плочка ,като ПОДОВИТЕ ГИ РЕДЯ ТАКА,че са подпъхнати под стенните ,ако има някакви недоразумения -извинявай . но ако някой дойде да ми прави бяня в нас и започне от пода ,ще го утепам с лопатата
jekasus написа:
kozl написа:
първо
Ако плочките за стени са по-високи от 40 см, то пода първия, ако има изискване фугата да съвпада - пода е първия.
Вариант - под да застъпва стени съм прилагал, не е за всеки, тук освен акъл и опит трябва/или обратното/, че да стане добре.
andro440 - майстор
И вместо да висите тук.и да се изказвате неподготвени ,по добре е да питате и да отидете на обучение ,вместо да заблуждавате обикновения човек,които си търси майстор или е решил сам да се справи Започвали от пода -мили Боже помогни ни
Прикачен файл:
DSC02631.jpg
Прикачен файл:
4b6gk2fyi8.jpg
4b6gk2fyi8.jpg (137.18 KиБ) Видяна 1070 пъти
Прикачен файл:
Snimka0127.jpg
Нямам баня ,с подрязан първи ред и теракота да не е под стенните !Вземете се понаучете малко
kozl - майстор
andro440 написа:
И вместо да висите тук.и да се изказвате неподготвени ,по добре е да питате и да отидете на обучение ,вместо да заблуждавате обикновения човек,които си търси майстор или е решил сам да се справи Започвали от пода -мили Боже помогни ни
Случи ми се да срещна майстор, който започва от пода. Първия ден е пода. Ако помещението е към 2 м2, втория ден са стените. Ако е към 4 м2 два дена за стените. Пода покриваше с картон и балатум и си гази отгоре. Фугите после.
andro440 написа:
Нямам баня ,с подрязан първи ред и теракота да не е под стенните !Вземете се понаучете малко
Това означава ли, че периметъра на помещението лежи в една хоризонтална равнина?
jekasus - майстор
kozl написа:
Това означава ли, че периметъра на помещението лежи в една хоризонтална равнина?
Да допълня - в правоъгълно помещение...
andro440 написа:
и да отидете на обучение
Първо се научи да правиш вътрешни ъгли без лайсни, за друго даже няма да споменавам...
Hoвoceлckи написа:
Абе аз така и не разбрах от какъв зор завъртате пода по диагоналите
Пример - При равно редене, не можеш да направиш пода с наклони на една равнина с другия.

Прикачен файл

DSC_184515.jpg
DSC_184515.jpg (51.88 KиБ) Видяна 1048 пъти
Hoвoceлckи - майстор
Верно! Но това може да се случи по "вашия" метод само ако банята е квадратна и сифонът е точно в средата :?: Някой е бягал от часовете по тригонометрия и сега пробва да ме пързаля :wink: С незабележими компромиси с наклона и фугите може да се докара на глед ... При малки пространства, повече чупки, нива, сифони - още по лесно може да се спретне илюзията ...
Прикачен файл:
различни равнини.jpg
различни равнини.jpg (66.34 KиБ) Видяна 1040 пъти
Ако говорим за едно и също, дебелата червена линия трябва да е идеално права линия. "Синята" и "червената" са различни повърхнини (с ъгъл между себе си) и няма как прокцията им в пресичаща ги повърхнина да е права линия :wink:
В крайна сметка наистина си е въпрос на предпочитания, но първото нещо, което се набива на очи при влизането в една баня е засуканият под. Ако си е с успоредни на стените редове много ме съмнява, че първото нещо, което ще привлече вниманието е нищожният ъгъл, следствие на наклона.
chapara - майстор
Chefo77 написа:
Подозирам, че е за да те дразнят :lol: :lol: :lol:[/quote]


:lol: :-D :lol: :-D :toimonster:


andro440
Някои неща не се разбират ,те са красиви и функционални
Изображение
Сифонченцата с "0" л./мин. дебитИзображение
andro440 написа:
,мога да ти кажа ,че дори и един метър да са стенните плочи ,започвам от първия ред ,пода се прави последен и нямам рязана стенна плочка ,като ПОДОВИТЕ ГИ РЕДЯ ТАКА,че


И ако имаш две нива на банята, като понижено ниво на душ кабината или си ограничен да завършиш с цяла плочка в горната част на банята поради фризове там, пак ли нямаш РЯЗАНА плочка :?

andro440 написа:
И вместо да висите тук.и да се изказвате неподготвени ,по добре е да питате и да отидете на обучение ,вместо да заблуждавате обикновения човек,които си търси майстор или е решил сам да се справи.


Я вземи се огледай леко в годините на написаното и побликуваното, че когато вече някой е творил, ти не си знаел кое е гърба и кое лицето на фаянсовата плочкаИзображение

viewtopic.php?f=4&t=29159
jekasus - майстор
Hoвoceлckи написа:
Някой е бягал от часовете по тригонометрия и сега пробва да ме пързаля
Май и ти си бягал от уроци :-D
Hoвoceлckи написа:
и сега пробва да ме пързаля
С тоя чертеж върху снимката сам леко се прецака :-D
Hoвoceлckи написа:
по "вашия" метод
няма ваш или наш, има смислен метод спрямо терена и плочките.
Варианта правоъгълно помещение/право и диагонал, без значение/ и сифон, някъде в средата и хоризонт по стените е напълно възможен.
Нали сме пратени на уроци, та познайте :-D
iliya_i - майстор
Hoвoceлckи написа:
Абе аз така и не разбрах от какъв зор завъртате пода по диагоналите :?:
Селски, моята баня е почти квадратна около 1.5 х 1.6 метра. Но стената, на която е входната врата е 1.50 м, а срещуположната и 1.60 м. В другото направление отклонението е минимално - само 2 см. Майстора (да не си помислиш, че не му знам името), който ми лепи плочките предложи диагонално лепене на пода и аз веднага се съгласих.
Ти какво предлагаш за решение на проблема, като твърд противник на диагоналното редене?
а) да ми направиш клин по едната стена, с разлика 10 см, дето ще се вижда от самолет?
б) да ми направиш пълнеж с 10 см мазилка за да изправиш ъглите?
Честно, ако ти беше дошъл да ми лепиш плочки, щях да те изгоня!

П.С. Май Пламен е прав, като в други теми те нарича мазач.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Отчупен емайл на плочка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: