• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Hoвoceлckи - майстор
Човек нарича според интелекта си.
Някой ти е пуснал мухата, че така е перфектно и си му се вързал. Много добре. Иначе има различни подходи. Предлагат се на място. Клиента си решава. Е зависи и как плаща ... И защо да не изправя стената? Последната ми беше на каменна зидария с откат в горния край на всички стени тамън по 10 санта. Питай твоя майстор какво би предложил :-D
Джеки, нищо ти не разбрах. Какво съм се прецакал? Това не е чертеж! Това е маркиране върху снимка. Всъщност нищо не казваш.
Това редене, до колкото си спомням, се отпочна откакто взеха да се появяват плочки с най-различни размери. И майстора да излезе от положение, че няма как да напасне фугите с тези на стените, предлагаше това. Наистина има ситуации, при които така е най-удачно, практично, даже - красиво. Но повсеместното, направо безугледно редене по диагонал ... бе не ми допада.
iliya_i - майстор
Hoвoceлckи написа:
И защо да не изправя стената?
Щото банята и без това е малка! Тези 10 см. няма да ти ги дам!
nikolov333 - майстор
В кръга на шегата..в такива криви малки бани най-хубавото става с блажна боя..хем няма фуги за гонене..хем се спестява от дебелината на плочките в полза на обема на банята.. :-D
andro440 - майстор
DA, да !
kozl написа:
andro440 написа:
И вместо да висите тук.и да се изказвате неподготвени ,по добре е да питате и да отидете на обучение ,вместо да заблуждавате обикновения човек,които си търси майстор или е решил сам да се справи Започвали от пода -мили Боже помогни ни
Случи ми се да срещна майстор, който започва от пода. Първия ден е пода. Ако помещението е към 2 м2, втория ден са стените. Ако е към 4 м2 два дена за стените. Пода покриваше с картон и балатум и си гази отгоре. Фугите после.
andro440 написа:
Нямам баня ,с подрязан първи ред и теракота да не е под стенните !Вземете се понаучете малко
Това означава ли, че периметъра на помещението лежи в една хоризонтална равнина?
andro440 - майстор
най добре е на месеца един пут да се къпиш в твоя сличай
nikolov333 написа:
В кръга на шегата..в такива криви малки бани най-хубавото става с блажна боя..хем няма фуги за гонене..хем се спестява от дебелината на плочките в полза на обема на банята.. :-D
andro440 - майстор
Без да съм ви чел мненията ,защото знам какво ще прочета ,мога да кажа само едно -и ако има професионалисти тук ,ще разберат за какво иде реч . Пазариш ремонт на баня -виждаш избора на плочки от клиента , казваш цена за труд , и според размерас на плочките, местиш сифона ,като ви гледам творенията ,как ви мързи да местите сифоня ,и как опропастявате материали ,ми иде да ви гърмя
nikolov333 - майстор
andro440 написа:
най добре е на месеца един пут да се къпиш в твоя сличай
nikolov333 написа:
В кръга на шегата..в такива криви малки бани най-хубавото става с блажна боя..хем няма фуги за гонене..хем се спестява от дебелината на плочките в полза на обема на банята.. :-D
В моя случай плочките в банята са без фуги, под отвес и с прави ъгли, а пода ми е с идеално съвпадащи фуги по плочките на стените... Без претенции да съм майстор разбира се..
andro440 - майстор
Това е добре ,но аз съм професионалист,
стhttps://forum.napravisam.bg/ucp.php?i=ucp_notificationsъ
nikolov333 написа:
andro440 написа:
най добре е на месеца един пут да се къпиш в твоя сличай
nikolov333 написа:
В кръга на шегата..в такива криви малки бани най-хубавото става с блажна боя..хем няма фуги за гонене..хем се спестява от дебелината на плочките в полза на обема на банята.. :-D
В моя случай плочките в банята са без фуги, под отвес и с прави ъгли, а пода ми е с идеално съвпадащи фуги по плочките на стените... Без претенции да съм майстор разбира се..
iliya_i - майстор
andro440 написа:
Това е добре ,но аз съм професионалист,
стhttps://forum.napravisam.bg/ucp.php?i=ucp_notificationsъ
Тук не разбрах що ме цитираш. Просто дадох пример, защо моите плочки са на диагонал. Както гледам, че и ти като професионалист с претенции ги редиш. Казал съм, че не аз съм ги редил. :rolleyes:
radius - майстор
andro440 написа:
и според размерас на плочките, местиш сифона ,като ви гледам творенията ,как ви мързи да местите сифоня
Е па екстра си го изместил :lol: :lol:
Прикачен файл:
sifon.jpg
sifon.jpg (47.16 KиБ) Видяна 1075 пъти
Като гледам и другия същата работа.
Последна промяна от radius на ср яну 17, 2018 9:30 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Тема "Отчупен емайл на плочка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: