Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Junak - майстор
preslav написа:
Не е частен случай - бойлерите са конструирани така, че веднъж напълнени с вода тя не може да се източи напълно, освен ако не се свали фланеца. Това е своеобразна защита за нагревателя т.е. да не работи на сухо...
И ако е хоризонтален? :? :? :?
ESPACE - майстор
preslav написа:
Не е частен случай - бойлерите са конструирани така, че веднъж напълнени с вода тя не може да се източи напълно, освен ако не се свали фланеца. Това е своеобразна защита за нагревателя т.е. да не работи на сухо. Това нещо не се знае от доста хора с вили и къщи - зазимяват бойлера с източване от входящата тръба, а после го намират цъфнал ако студовете са достатъчно големи.
По тази логика Еспейс като купи нов бойлер с оромен успех ще му изгори нагревателя точно за минута, но ще спечели баса.
Преславе, ти отварял ли си бойлер? Студената тръбичка стърчи на 10см от дъното. След източване поне 70-80% от нагревателя е на сухо. Нямам под ръка нагревател от бойлер, но след обяд ще имам такъв от пералня. Ще ви направя клип но според мен ще светне, но няма да изгори. Или поне не за 2-3 минути.
preslav написа:
нещо не се знае от доста хора с вили и къщи - зазимяват бойлера с източване от входящата тръба, а после го намират цъфнал ако студовете са достатъчно големи.
Нема такъв филм, а аджамии източвачи има повече от достатъчно.
kozl - майстор
Трудно ми е да повярвам, че нагревателя на сухо няма да прегори. Аз поне лично смених два на обемен бойлер без налягане. Грешката си е моя, че при дълго отсъствие не го изключих от мрежата. Водата се изпарява до някакво ниво, при което нагревателите бяха спукани там де са работили на сухо.
Случка с друг нагревател - е не е за бойлер, а за чаша и беше 200 вата. Многократно ползван за загряване на вода и само веднъж го забравих в чашата с водата без надзор, след няколко минути водата изкипяла и бам. Резултата - разцепен нагревател и счупена чаша.
deianr - специалист
Интересна дискусия сте заформили. Ако някой му е интересно за хоризонтален бойлер как изглеждат нещата. Не знам дали ма някаква зависимост, но преди на мястото на този имаше вертикален бойлер, него също съм го отварял и количеството варовик при сходна употреба беше двойно, ако не тройно. Не мога да си го обясня физически, но ми харесва!
Преди почистването.
Изображение
След почистването.
Изображение
Смених всички кабели, уплътнения (на нагревателя, на фланеца, на анода) анод, термозащита и т.н. И го направих с таймер и контактор - писал съм за това в раздел "Електротехника".

Поздрави на всички и благодаря за съветите и помощта.
preslav - майстор
ESPACE написа:
Преславе, ти отварял ли си бойлер? Студената тръбичка стърчи на 10см от дъното. След източване поне 70-80% от нагревателя е на сухо. Нямам под ръка нагревател от бойлер, но след обяд ще имам такъв от пералня. Ще ви направя клип но според мен ще светне, но няма да изгори. Или поне не за 2-3 минути.
preslav написа:
нещо не се знае от доста хора с вили и къщи - зазимяват бойлера с източване от входящата тръба, а после го намират цъфнал ако студовете са достатъчно големи.
Нема такъв филм, а аджамии източвачи има повече от достатъчно.
Не приятел, никога не съм отварял бойлер, само си разсъждавам на глас, не съм виждал и пръснат от замръзване "източен" бойлер - за хоризонталните, за които пита Юнак не знам, там замръзналата вода има на къде да се разширява. Иначе поствай клипчето, само дето не разбирам къде е разликата дали нагревателя ще цъфне след 1 или след 2-3 минути - във всички случаи ще изгори много преди да е направил достатъчно пара и налягане, че да гръмне водосъдържателя. В допълнение на казаното от Козл за бързоварчетата ще отбележа, че в казармата ги ползвахме за запалване на цигарите си - ако не ме лъже паметта хартията се пали при 300 градуса, а при тази температура нито никротала, нито кантала, нито керамиката се топят. Имам усещането, че изпадаме в някакви щури подробности, говорим за частни случаи и с това сме безполезни за онези, които просто искат да си ползват бойлерите безаварийно.
ESPACE - майстор
https://www.vbox7.com/play:fa6140d42f
Ето клип 4 минути с нагревател за пералня. Ще издържи и много повече време. Съжалявам че не сложих и един термометър на 5-10см от нагревателя. Гарантирано температурата беше над 60-70гр. което е достатъчно да изключи терморегулатора. Пък и в затворен изолиран обем като бойлера температурата на въздуха след минути ще надхвърли 80 градуса и пак ще изключи.

Тема "Непонятен теч от хоризонтален бойлер Елдом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: