Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
шоп - майстор
Вече написах.

В бойлера винаги остава въздух. Дали вертикален или хоризонтален тръбата за топлата вода не достига до най-горната част. Там винаги остава въздух...колко? - не се наемам да гадая.

Това с комбинация, че при доближаване до температурата на завиране започва парообразуване е достатъчно при неизправни защити да последва взрив или избиване на фланеца ( ако е предвиден за такъв тип крайна защита)

Така, че не се обзалагайте. И пълния бойлер гърми. Написах защо.
Умната!
iliya_i - майстор
Хайде сега, здрав бойлер да хвърля! Ти би ли го изхвърлил? Вече го почисти, ще смени и клапана. Ще смени и кабелите и ще изкара поне още 5 години. :partyman:
preslav - майстор
marin_ks написа:
Водата има свойството да се свива и разширява, но не и да се нагнетява.
А бе, то и "празна пушка сама гърми веднъж на сто години", че един бойлер ли.
Та приказвай си ти разни работи, ама ще те призная за спец ако ми кажеш колко литра пара се образуват от изпарението на 1 литър вода. Интересно ми е също при каква температура кипва водата на морското равнище, при колко кипва на Еверест и в тенджерата под налягане. Май и за детонацията просто си чувал, да не говорим, че нищо не знаеш за изпитването на съдове под налягане - да не си мислиш, че някой ще напълни една влакова цистерна за пропан-бутан с вода и ще я надува с гард-помпа докато се пръсне.
Общо взето хубаво би било да замълчиш, не че аз се обиждам, ама поне да не се излагаш.
marin_ks - специалист
preslav написа:
marin_ks написа:
Водата има свойството да се свива и разширява, но не и да се нагнетява.
А бе, то и "празна пушка сама гърми веднъж на сто години", че един бойлер ли.
Та приказвай си ти разни работи, ама ще те призная за спец ако ми кажеш колко литра пара се образуват от изпарението на 1 литър вода. Интересно ми е също при каква температура кипва водата на морското равнище, при колко кипва на Еверест и в тенджерата под налягане. Май и за детонацията просто си чувал, да не говорим, че нищо не знаеш за изпитването на съдове под налягане - да не си мислиш, че някой ще напълни една влакова цистерна за пропан-бутан с вода и ще я надува с гард-помпа докато се пръсне.
Общо взето хубаво би било да замълчиш, не че аз се обиждам, ама поне да не се излагаш.
1600 литра.
Каквото кажете вие така е. Останалите нищо не знаем. И това е така. И за кучета и котки може - за прасета не може.
Разбрах.
шоп - майстор
@marin_ks
мисля, че доста бъркате как се прави водна проба на съдове под налагане с това как работи един ел. домакински бойлер!!!

В пожарната правим водни хидравлични проби на бутилки за сгъстен въздух с тестово налягане 450 бара при работно 300 и никой не го е страх, че бутилката може да гръмне и да измие очите на изпитващият.


Обаче...!!! налягането се прави от ръчна хидравлична помпа. Всичко е запълнено на 100% с вода

Това няма нищо общо от налягане причинено от нагревател, където при превишаване на температурата на кипене на флуида спрямо налягането няма да се образува парообразуване
ESPACE - майстор
marin_ks написа:

Давам и не за 5 а за 15. За да не си губим времето. С пълен теста ще е у нас, а с празен у вас.... Приемам облога. Пълен бойлер без защити без клапан. И празен бойлер нагрят, без защити и ще му подадем вода под налягане....

Кой ти говори за пълни бойлери без защити бе. Кво взе да се извърташ. Взривявай си пълните бойлери у вас. А ако си сериозен ми пиши на лично да уредим баса, купуваме нов бойлер, затапваме топлия изход, пускаме нагревателя на сухо колкото време кажеш и след това му пускаме водата. Навит ли си. Ще намерим и някой от форума за арбитър.
ESPACE - майстор
Junak написа:
Щото без вода нагревателя няма да изкара и 30 секунди. И колко ще нагрее за 10-20 секунди :?
Изкарват Бате, веднъж на морето ги бях източил бойлерите и някой беше пуснал единия. На другия ден го видях. Нагрявал си въздуха вътре, включвал, изключвал. Това беше есента на 2016. Въпросния бойлер си изкара без проблеми сезона на 2017 и нищо му няма.
Junak - майстор
ESPACE написа:
Изкарват Бате, веднъж на морето ги бях източил бойлерите и някой беше пуснал единия. На другия ден го видях. Нагрявал си въздуха вътре, включвал, изключвал. Това беше есента на 2016. Въпросния бойлер си изкара без проблеми сезона на 2017 и нищо му няма.
И на мен ми се е случвало, ама нагревателя опираше в тръбата на термостата. Малко частен случай :)
preslav - майстор
Junak написа:
ESPACE написа:
Изкарват Бате, веднъж на морето ги бях източил бойлерите и някой беше пуснал единия. На другия ден го видях. Нагрявал си въздуха вътре, включвал, изключвал. Това беше есента на 2016. Въпросния бойлер си изкара без проблеми сезона на 2017 и нищо му няма.
И на мен ми се е случвало, ама нагревателя опираше в тръбата на термостата. Малко частен случай :)
Не е частен случай - бойлерите са конструирани така, че веднъж напълнени с вода тя не може да се източи напълно, освен ако не се свали фланеца. Това е своеобразна защита за нагревателя т.е. да не работи на сухо. Това нещо не се знае от доста хора с вили и къщи - зазимяват бойлера с източване от входящата тръба, а после го намират цъфнал ако студовете са достатъчно големи.
По тази логика Еспейс като купи нов бойлер с оромен успех ще му изгори нагревателя точно за минута, но ще спечели баса.
jekasus - майстор
preslav написа:
бойлерите са конструирани така, че веднъж напълнени с вода тя не може да се източи напълно, освен ако не се свали фланеца.
5 литра вода не могат да спукат бойлера...

Тема "Непонятен теч от хоризонтален бойлер Елдом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: