Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
temp1e - помощник
В панелен блок комина за кухнята и този за банята са на едно и през вентилатора ми влизат миризми на пържено от съседите, които на всичко отгоре готвят често и все пържено. Сигурно го правят с някакво гранясало олио освен това.

Искам да си купя вентилатор, който когато не работи затваря херметично или поне близо. Знам, че има клапи, знам, че има и вентилатори с жалузи. Ориентирал съм се да закупя вентилатор, който има и 2те, но искам съвет за нещо проверено.

Не ми се запечатва комина, защото все пак това е баня и когато се къпем е добре да работи вентилатор да отведе влагата.
Andri01 - майстор
Използвам темата и аз за един въпрос/ да не разводняваме форума с излишни и до някъде дублиращи се теми/. До сега,по стечение на обстоятелствата не съм ползвал вентилатор в банята/ имало е прозорчета/ там където съм живял. Питам колегите,които са ползвали : при работещ вентилатор и човек ползващ банята,не се ли получава течение от него? Все пак човек е затоплен и това завъртане на въздуха ,не е много удачно,струва ми се!? Или греша? А иначе,по темата-и аз съм се наумил да вземам нещо подобно-да се затваря по някакъв начин ,когато не работи.
VLADO66 - майстор
Имам такъв монтиран http://www.elbulgaria.com/c448b103/vent ... -cata.html и върши работа,но зависи от тягата и съседите що за мощен аспиратор са сложили.
timo1 - специалист
Andri01 написа:
при работещ вентилатор и човек ползващ банята,не се ли получава течение от него?
Моята е с прозорец и вентилатор сложих над кабината точно,докато се къпеш не усещаш течението,но като излезеш от кабината се усеща едно леко течение което според мен не е фрапиращо.
Andri01 - майстор
10Х Аз имам прозорче на банята и смятам да го сложа там. Значи ще свърши работа. :partyman:
galin56 - специалист
Хората обикновено се оплакват от липса на тяга, камо ли да им е течение. Причината е ако се затвори херметическо помещението, особено като се монтира нова ПВЦ врата с уплътнения. Няма от къде да влезе свеж въздух и дебита на вентилатора пада на съвсем минимални нива. Ако се получава леко течение в посока отдушника докато се къпеш не само, че не е проблем ами ще си щастливец.
Andri01 - майстор
galin56 написа:
Хората обикновено се оплакват от липса на тяга, камо ли да им е течение. Причината е ако се затвори херметическо помещението, особено като се монтира нова ПВЦ врата с уплътнения. Няма от къде да влезе свеж въздух и дебита на вентилатора пада на съвсем минимални нива. Ако се получава леко течение в посока отдушника докато се къпеш не само, че не е проблем ами ще си щастливец.
10Х Значи да се пиша в лагера на щастливците със старата ,дървена дограма! :prayer: :partyman:
razli4en73 - специалист
Според мен,,никак".Кви са тия пари за едно кирливо вентилаторче.......да не мислиш,че ще ти върши пет пъти повече работа,от това от 30лв.Аз в банята и тоалетната съм сложил Elplast , полски и съм много доволен.Клапа си купуваш отделно,струва 6-7лв.Имах същия проблем преди като твоя,сега го нямам.
kozl - майстор
Под мен комшиите преустроиха апартамента и включиха абсорбатора във вентилацията на WC. Сложих вентилатор САТА с обратна клапа без жалузи. Миризмите намаляха значително, но има понякога. Когато усетя миризма, включвам вентилатора и мириса на готвено така изчезва.

Тема "Херметични вентилатори за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: