Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Hoвoceлckи - майстор
С фибрана е повечко работа ... С термобоята има еднократно да нанесе с мечето. Аз съм напълно доволен от резултата с нея. При него дори случайно и да не се получи - загубата не е кой знае каква (цената на кутия боя си е нищо).
КИМИ - специалист
Като се затопли ще карам подред, ако няма успех с първото:
1. Термобоя
2. Вар
3. Фибран
4. Пръскана мазилка

...

5. боядисване на тавана в цвета на мухъла.

И ще докладвам. :)
milev5 - специалист
Майка ми пръска със Саво.Буквално почва да шупти и после със слушалката.Пада одма :)
ТЕРМИЧНА ИЗОЛАЦИЯ!!!
Ако поставете изолация от вътрешната страна, то тя трябвя да има минимо 10 см.
Не трябва да се забравя, че стените и тавана са в физически контакт и създават термо мост.
С прости думи, ще се прехвърли мухала върху стените в близост до тавана.
Най-доброто решение е поставяне на т.изолация от Външната страна на помещението.
Алтернатива: Цялостна изолация на вътрешните стени и таван.
Всичко друго е времено!
Не забравяйте какво сте учили в училище по физика и термодинамика. :)
ponovo - напреднал
Колега при мен тавана е от Вата 10 санта с пароизолация от долу и под нея растерен таван няма плесен нема габи нема нищо : )
donnna - специалист
Не забравяйте, че живота е тръгнал от мухали и плесени - много трудно е да се отървеш от тях.

п.п. вместо Саво от 6-7 лева се ползва най-обикновена белина - ефекта е същия, и миризмата е същата...
maddoktor - специалист
В къщи когато започне да се образува мухъл - Имахме в коридора го третираме с разтвор на ( Вар и Син Камък ) след Изсъхване - става леко синкаво - но повече няма мухъл , така и в банята направихме така и след това боядисахме бяло , в мазето също и веднага се промени въздуха преди и след тази операция .

Тактиката е Вар и Син Камък :)
Здравейте наскоро закупихме къщичка в баня няма прозорец няма и начин да се постави .Шпаклована е само с теракол тавана е с гипс картон зелен има една тръба явно да отдушник няма плочки в момента нямам средства за тях .Посъветваха ме на първо време да мина с ГРУНД и след това ФАСАГЕН дали ще се махне скапания мухъл :?
chapara - майстор
Без проветряване - не :idea:
ср окт 31, 2018 6:07 pmchapara написа:
Без проветряване - не :idea:
Ако поставим вентилатор

Прикачен файл

Screenshot_20181031-180044.png

Тема "Мухъл в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: