Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vrangelov - специалист
@КИМИ,

Или остави джама открехнат постоянно, или отоплявай постоянно. Няма да постигнеш много с тези нанотехнологии.

Поздрави
Hoвoceлckи - майстор
@ vrangelov, ти си пробвал и си останал разочарован? Разкажи ни ако обичаш!
vrangelov - специалист
@Новоселски, @КИМИ ще ти разкаже, ако реши да я използва. Аз с такава шашма не бих се занимавал, това го посъветвах и него, но нека той да си реши.
Още нещо. Ако прозорецът е постоянно открехнат, има шанс да замръзнат тръбите.
nikolson - майстор
Не съм сигурен, как ще подейства хлорната вода на стиропорните лайсни. Да не стане, "умила си г@зь, оцапала си...катерицата".
Svezar - специалист
Без външна изолация борбата е обречена на неуспех /личен опит/ особено точно под плочата понеже бетона изстива много и там кондензира постоянно. С окачен или опънат таван можеш да го скриеш успешно,но ще продължи да си го има и да нараства ! Прозореца не е задължително да е постоянно отворен,но поне след къпане докато изсъхне банята си е нужно :!:
radius - майстор
Ако лепне 5 см XPS на тавана, ще се измести точката на оросяване някъде в него и не би трябвало да избива от тавана. Ще останат "само" стените.
muhala - майстор
КИМИ написа:
Chefo77 написа:
Нищо няма да постигнеш с панАта - мухълът ще се прехвърли върху тях
Ясно, знам по принцип кое убива мухъла- проветряване, но сега е -6 и нама начин да стане- отворил съм вратата на банята към коридора, но и той не е топъл. Усещането е като блокадата на Сталинград- чЕкаме лятото и ще го мислим.
Аз пък точно това обичам на студеното време, че дърпа влагата. В повечето стаи имам влагомери. Сутрин задължително се проветрява. Когато навън е под нулата както тези дни много бързо и лесно се проветрява, а и студа много бързо дърпа влагата. Простовъздуха вън е сух.
След къпане остави само прозорчето отворено за 15 мин. Не е гаранция, че това ще реши проблема, защото вкарваш студен въздух и стените изтиват, а от там конденз, мухъл...
Вариант е да сложиш вентилатор, който да изкарва влагата навън, като въздух ще се засмуква от другите помещения, които са топли. Така банята ще е винаги топла и суха.
chapara - майстор
Останаха само два варианта Изображение Първият е : Да налепиш и тавана с плочки Изображение

Вторият е много древен, но изпитан; Да увеличиш възможността тавана да поема много повече влага без да прави конденз и впоследствие бавно да се просушава като просто прозореца е затворен , но не затегнат с дръжката, по звукоизолацията ще го познаеш или:
http://www.bezvlaga.com/aereco/nagnetatelni/#dok2
КИМИ - специалист
Andri01 написа:
КИМИ написа:

"Ти да видиш: две коли няма на кръст, те кръгово кръстовище направили...":
Че и две кръгови направили!? :shock: :prayer:
Изображение

Kъде ги видя двете кръгови?( Въпросът е чисто технически).
Andri01 - майстор
На най-предния план...чисто сексически!! :finga:

Тема "Мухъл в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: