Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
КИМИ - специалист
...
Последна промяна от КИМИ на чет яну 18, 2018 10:15 am, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
КИМИ написа:
Доходи ми се на море...
Скучно, почти нищо интересно.
tarlyo - специалист
Имах такъв проблем и аз. Банята е вътрешна, без прозорец, отгоре няма никой. Тавана беше боядисан с латекс - дишащ и пр. Мухъл всяка зима, боядисване всяка пролет. Изстъргах го с шпатулата (голям зор) и минах 2 ръце бяла вар. Няма мухъл, няма дявол. Струва 2лв и ми остана вар.
КИМИ - специалист
Ще чакам да мине зимата, че при нас е:

Изображение

и ще го магеросвам тоя таван- първо със супер-пупер боята, ако пак избие- изчегъртвам и с вар. :rock:
chapara - майстор
chapara написа:
Останаха само два варианта

Вторият е много древен, но изпитан; Да увеличиш възможността тавана да поема много повече влага без да прави конденз и впоследствие бавно да се просушава като просто прозореца е затворен , но не затегнат с дръжката, по звукоизолацията ще го познаеш или:
http://www.bezvlaga.com/aereco/nagnetatelni/#dok2
Изчегъртване на всички запечатващи гов*а и една пръскана мазилка :wink:
КИМИ - специалист
@баваш се или не с тази пръскана мазилка.
Ти в банята си такава ли имаш по тавана?
plamen6703 - майстор
Жена му не е суеверна и не я страх да поддържа и чисти банята :wink: :partyman:
chapara - майстор
Аз живея в коренно различни условия от теб, централен ТЕЦ, който не позволява мухъл. Предложението е конкретно, за твоя случай, не се ебавам ни най малко :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Чапар, мойте уважения към теб, но съвета ти не е добър. Аз съм с такава. Прозореца на банята ми е огромен и винаги е поне открехнат. Вярно, не е много, но се образува. Почиствам, варосвам и след време пак се появява. Тавана ми се явява термомост с външна северна стена. Смятам, че след направата на външна ТИ проблемът ще изчезне. А и при следващ ремонт на банята - никакво пръскане на тавана! Това си е автогол - почистване, белосване - мисия отвранителна.
radius - майстор
Моята идея с фибрана не струва ли, че я отсвирихте?

Тема "Мухъл в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: