Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Chefo77 - майстор
Нищо няма да постигнеш с панАта - мухълът ще се прехвърли върху тях, а ако мислиш, че се чистят с поглед - грешиш. За да се появява толкова много (това е МНОГО мухъл за толкова кратък период), си има причина и тя няма да изчезне, ако я скриеш с гипсокартон. Ще прехвърлиш мястото на образуване на такова, което няма да виждаш. Докато падне тавана или подпухне. :sad:
КИМИ - специалист
Chefo77 написа:
Нищо няма да постигнеш с панАта - мухълът ще се прехвърли върху тях
Ясно, знам по принцип кое убива мухъла- проветряване, но сега е -6 и нама начин да стане- отворил съм вратата на банята към коридора, но и той не е топъл. Усещането е като блокадата на Сталинград- чЕкаме лятото и ще го мислим.
EDI - майстор
Оня джам в банята го остави отворен постоянно, няма да умреш.Моя е винаги отворен, независимо от минусите вън.Сега нямаш никакви други опции.
КИМИ - специалист
Майната му на мухъла...

Жената си легнА, та да ви разправям: :-D

"Ти да видиш: две коли няма на кръст, те кръгово кръстовище направили...":
miliad - майстор
:? Дaде ми темa зa рaзмисъл тaзи вечер.
Имaме бaня с идентични покaзaтели кaто при теб. Тухлени външни стени без изолaция. Вътре вaровa мaзилкa, боядисaнa с вaр. Преди всякa зимa се обрaзувaше мухъл. Третирaхме го с белинa, сaво и т.н. все от родa aнтимухъл. Пролет го изчиствaме, зимaтa покълвa пaк. :-D
Последното вaросвaне което прaвих, го изпълних с вaров рaзтвор с добaвенa готвaрскa сол, по рецептa от форумa.
Тa тaзи вечер си дaдaх сметкa, че от тогaвa по стените нямa мухъл. Дaли е от солтa? Незнaм.
A, и стените и тaвaнa не се бършaт с пaрцaл, a се пръскaт с пулверизaтор с препaрaтa докaто изчезне мухaлa. Двa три пъти, колкото е необходимо.
Водaтa след къпaне нaй добре се обирa с гуменa чистaчкa зa стъклa. Тa женaтa дa нямa причинa зa суеверия с пaрцaли.
Тaвaнa не може дa го зaбършеш квото и дa нaпрaвиш.
П.С. :shock: :lol: Те тaкивa пътни условия нямa.
КИМИ - специалист
Hoвoceлckи написа:
Термобоя :idea:
Изчетох доста статии за тази термобоя, остава ограничението +25 градуса за нанасяне, което пренася процедурата с 4 месеца напред, но бърза работа нямам.

Благодаря!!! :-D
Hoвoceлckи - майстор
Не съм спазвал такава температура. Не съм го и знаел (прочел). Проблеми няма четвърта година. А на теб не мисля, че ще ти е проблем да загрееш банята до такава температура за известно време. Еле пък тавана.
Andri01 - майстор
КИМИ написа:
Майната му на мухъла...

Жената си легнА, та да ви разправям: :-D

"Ти да видиш: две коли няма на кръст, те кръгово кръстовище направили...":
Че и две кръгови направили!? :shock: :prayer:
Virtex - майстор
КИМИ написа:
от суеверие таван не се трие никога- щяло незнам си какво да стане- не ми дава да ГО ТЪРКАМ!

За малко до бой не стигнахме, но не дава.
Какво е това суеверие ?

Сериозно питам, понеже 'събирам' родни суеверия и явно досегашните да не се подава солница или пръстен от ръка на ръка са някакви 'дребни' в сравнение с този :-D

Тема "Мухъл в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: