Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
radius - майстор
Та, имам едно такова и ми се иска да пуска по-малко вода. С въздушен бутон е с 2 степени и един маркуч (че има и с 2). И малкото пускане ми е много, и голямото. Прикачам лаконичното обяснение на производителя:
Прикачен файл:
grohe1.jpg
Картинки 1 и 4 касаят пълненето. На 4 е показано, че ако искаш да напълниш 9л , трябва да е на 10мм от края детайла. За по-малко може би трябва да слезе надолу и това ще смъкне поплавъка. Картинка 1 нещо не ми е ясна, има на майната си някакъв плъзгач, който има долно положение 9л и горно 6л., а дали има междинно?
Реглажа на малкото пускане е пестеливо показан на фиг.2 :vom: Това сивото се мести нагоре-надолу и така. Ама как се мести, с чука ли се бие, с козия крак ли се натиска, не става ясно. Май се дърпа навън, ама май...
И кардиналния въпрос е тези реглажи може ли да се правят без да се вадят карантиите?
radius - майстор
По цял ден сърфя и взе още нямам навика да ползвам тубата за инфо, все за развлечение. Мерси!
Видимо това сивото от картинка 2 просто го плъзгат.
chapara - майстор
radius написа:
Видимо това сивото от картинка 2 просто го плъзгат.
Така се вижда :wink:

Сега дано не се хвърли народа да си потроши структурите с реглаж на водата :-D :lol: :-D , че аз като намерих клипа се бях втурнал, но се сетих за един стар лаф на баща ми: "Здрава работа-не раваляй" :idea: :cool:
radius - майстор
Аз вчера като бръкнах се пищисах що варовик има по всичко пластмасово, а е малко ползвано. Водата е доста твърда, пък уж се отделял варовика при по-високи температури. Нищо чудно да се е "заварило". Ще го понапъна утре. Тоалетните са 2, така че няма страшно :).
vladilen - специалист
а тоалетната направена ли е да работи с по-малко вода? :?
radius - майстор
Ще я видим, Fayans нещо си беше. Чувствителен съм към пълното обливане и ако се наруши, връщам положението.
jekasus - майстор
Гледай да не счупиш някоя плочка, докато бърникаш в казана :-D
radius - майстор
Има резултат, това синьото на картинките имаше още 2 степени към минимума. Сега водата тече с 697ms по-малко и облива навсякъде, защото старта е буен :) .

Тема "Вградено казанче Grohe, реглаж на водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: