• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
От -2мм до -5мм идеалното за монтажа на ексцентрици, а удължител 10мм се явява като най-проблемен при монтажа на смесител.
Също е хубаво преди плочките да се монтира смесител, за да се направи проверка на съосност на изводите.
chapara - майстор
jekasus написа:
Също е хубаво преди плочките да се монтира смесител, за да се направи проверка на съосност на изводите.
+1 :wink:
EDI - майстор
Абе, да питам.Ползвате ли за смесители тези, сдвоени фитинги, дето се щракват един за друг, или ползвате два единични.
a_stoev - майстор
Аз ползвах защото ди я правих сам и са по лесни за монтаж. Що годе ти гарантират съосност, не е на 100%. Ако нещо ги напъва някоя тръба може да отдадат и изкривят. Аз направих грешката да ги замажа леко наведени напред, затова или монтирай батерия или навий 0.5м тръба на двата извода по която да мериш хоризонталнот и перпендикуляр когато ги фиксираш в стената. За водната проба ползвай пласмасовите тапи за изводи, синя и червена, и байпас межди топла и студена с една мека връзка при бойлета.тапите са конусни от вън за са се оформи мазилката по тях. С обикновенни тапи ще си направиш живота черен да оформяш изводите в мазиата.
chapara - майстор
EDI написа:
Абе, да питам.Ползвате ли за смесители тези, сдвоени фитинги, дето се щракват един за друг, или ползвате два единични.
Задължително :idea: :!:
Извинявам се предварително, че вадя такава тривиална тема от прахта, но се оказа изключително трудно да си направиш груба количествена сметка за ремонт на баня а и цената на трудът е относително понятие. Първо искам да поздравя и изкажа благодарности на всички професионалисти тук помагащи на нас лаиците в тази сфера. Изчетох доста от темите и макар да разполагам с желание да направя всичко сам не разполагам нито с времето нито с уменията( като съдя по снимките). Проблема е следния: Бих искал някой от "светилата" тук(защото наистина Ви смятам за такива) ако не желае физически то поне да препоръча някой за оглед и подробна оферта за ремонт на баня. Естествено това ще бъде заплатено тъй като никой не е длъжен а и не трябва да слугува на прищевките на някого. Прибягвам до този начин защото смятам, че само хората създаващи дадено изделие могат да дават съвети и практически решения. Естествено прилагам схема на помещението с разположение и ако държите снимки.Просто никак не ми вдъхват доверие обявите за изпълнители в платформата където един човек се занимава със ремонт на бани, покриви и ремонт на коли [-X . Наясно съм, че сега всички са претрупани с работа и въобще не си и помислям да успея да се вредя до есента а и "подготвям" бюджета така да се каже. Става въпрос за град Варна.

Дано това запитване не е в разрез с правилата, че и тях не прочетох особено старателно.
Прикачен файл:
разположение баня.jpg
разположение баня.jpg (44.39 KиБ) Видяна 1270 пъти
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "1600лв за ремонт на баня - Адекватно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: