• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
+1
CYPER - специалист
jekasus написа:
Щом е почнал работа, вече не е коректно да се пита за цената.
Некоректно да питам тук или некоректно да говоря за цената с майстора?
Защото аз не съм имал намерение да правя 2рото.
jekasus - майстор
CYPER написа:
Некоректно да питам тук или некоректно да говоря за цената с майстора?
Защото аз не съм имал намерение да правя 2рото.
Некоректно да кажеш на майстора след като е почнал работа, че искаш да е по-евтино, само защото някой си е казал в някой си форум, че поискал много пари за работата си.
И това не се отнася само за строителство...
muhala - майстор
Ще ти кажа при мен как беше. Ако си спомняма добре майстора, който ми е познат и комшия ми взе 1200 лева само за лепенето на плочките. Банята е със същите размери, тоалетната е 90/140 см.
Аз изкъртих, извозих, измазах, положих хидрото, сам си сложих окачен таван и т.н.
Прави си сметката.

Не се занимавай с фибрани и картони, ще патиш. Картона не е за баня.
gogo7777 - майстор
Понеже волю неволю съм заинтересован със строителите и тем производни майсторлъци, се позадълбочих в тая насока.....Тридневното ми проучване доведе до констатацията, че тук при мен майсторите се цанят за по-малко пари, отколкото в БГ /изхождайки от прочетеното в този форум/. :)
Тук 1600 лева се равняват средно на 140 работни часа за този сектор на изява. Тука няма за всяко кьоше в банята или където и да е в къщата доплащане за майсторлък или да се доплаща за носене на плочки и торби с материали до етажа.....всичко си влиза в офертата като цяло.
jekasus - майстор
Имаш ли оферти от местните? Цъкни ги тук, че ми интересно.
Гост - специалист
Както вече се написа- всеки гледа от собствената си камбанария- този, който плаща му се вижда скъпо, изпълнителя пък си мисли, че може за този труд да вземе и повече ( при други обстоятелства, друг град...)
За моята баня майстора също поиска 1600 лв. и не съм се пазарил. За София явно цената е толкова. Размерите са 1,8 х 2 м.
Къртенето на старите плочки и изнасянето на боклука, В и К инсталацията- си ги правих сам. Също и монтажа на структурата за вграждане.
Цената беше за мазилка, замазка,обшиване на структурата с ГК, хидроизолация, лепене на фаянс и теракот и фугиране- само за труда, материалите-осигурени на 2 метра от банята.
Ако бях решил да мина по тънката лайстна- сигурно щях да намеря и някой да ми направи банята и за по- малко пари и всеки път като се вгледам я някоя крива плочка или грозна фуга- да ме е яд...
А сега си пея в банята ( макар и фалшиво ;-)
CYPER - специалист
Гост написа:
Както вече се написа- всеки гледа от собствената си камбанария- този, който плаща му се вижда скъпо, изпълнителя пък си мисли, че може за този труд да вземе и повече ( при други обстоятелства, друг град...)
За моята баня майстора също поиска 1600 лв. и не съм се пазарил. За София явно цената е толкова. Размерите са 1,8 х 2 м.
Къртенето на старите плочки и изнасянето на боклука, В и К инсталацията- си ги правих сам. Също и монтажа на структурата за вграждане.
Цената беше за мазилка, замазка,обшиване на структурата с ГК, хидроизолация, лепене на фаянс и теракот и фугиране- само за труда, материалите-осигурени на 2 метра от банята.
Ако бях решил да мина по тънката лайстна- сигурно щях да намеря и някой да ми направи банята и за по- малко пари и всеки път като се вгледам я някоя крива плочка или грозна фуга- да ме е яд...
А сега си пея в банята ( макар и фалшиво ;-)
Като каза крива плочка това според теб приемливо ли е?
Това е най-горният ред, точно преди тавана. Майсторът каза, че по целият таван щяло да се сложи профил от стиропор и да се боядиса за да се скрие. Аз не разбирам, но си мисля, че е можело плочката да се отреже точно и да пасне, но може и да греша.
Изображение

Другото, което не ми хареса е, че плочката зад изводите за душ смесителя не е центрирана, ама с металните преходници ще се мръдне леко в ляво.

Ето още снимки от днес:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
plamen6703 - майстор
Кой избра комбинацията от цветове на плочките, майстора или ти :-D
CYPER - специалист
А знаете ли дали има лайсна, върху която може да стъпи душ кабината? Не искам праг, че много висок, а не става стъклото да стъпи на пода.

Душ кабината е правоъгълна с плъзгаща врата и страничният статичен панел отдолу е направо стъкло, което трябва да стъпи върху пода. Ето как изглежда:

Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "1600лв за ремонт на баня - Адекватно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: