• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Чираче - майстор
Ега си и майстора. Освен всичко друго не умее и да фугира. :lol: Как си му дал една шапка пари, не знам. :?
Chefo77 - майстор
Като цвят е перфектна, но и на мен ми се вижда много песъчлива :(
И на нашите е такава - верно, че мухляса и пожълтя на третия месец, но е гладка като силикон.
Гост - специалист
И аз мисля, че фугата трябва да е по- гладка. Може би, защото фугиращата смес е за по-големи фуги- до 20 мм. Съответно зърнометричния състав е с по- едри частици, тъй като ако е с фини такива- широката фуга вероятно ще се напука.
Не само, че автора на темата се съобразявал с фугиращата смес за широчината на фугата, ами като, че ли е подбрал неправилна такава.
Следващия път - взима фугираща смес за фуги от 1 до 6 мм. например.
http://www.mapei.com/public/BG/banner/m ... joints.pdf
Последна промяна от Гост на вт фев 27, 2018 3:28 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
Според мен фугиращата смес е била с повече вода, и не е разбъркана добре. Но може и да греша.
Chefo77 - майстор
На автора на темата не му е работа да знае какво да вземе, той е клиент! Работа на майстора е да му каже какво му трябва или да го вземе той. Сега става едно прехвърляне на топката - "Ти защо не ми каза" - "А ти защо такава ми донесе" :(
Гост - специалист
Така е. Не му трябва да разбира. Затова си намира едно вещо лице или пита във форум.
Като се довериш на "майстор", който пък си наеме трето лице да налепи плочките...отговорността хептен се размива
CYPER - специалист
Гост написа:
И аз мисля, че фугата трябва да е по- гладка. Може би, защото фугиращата смес е за по-големи фуги- до 20 мм. Съответно зърнометричния състав е с по- едри частици, тъй като ако е с фини такива- широката фуга вероятно ще се напука.
Не само, че автора на темата се съобразявал с фугиращата смес за широчината на фугата, ами като, че ли е подбрал неправилна такава.
Следващия път - взима фугираща смес за фуги от 1 до 6 мм. например.
http://www.mapei.com/public/BG/banner/m ... joints.pdf
Фугиращата смес за между сините плочки е друга - точно на Mapei, цветна.
Тази аз я взех за между белите плочки по стените и за пода.
Питах майсторът става ли и той каза, че става. :?
Chefo77 написа:
На автора на темата не му е работа да знае какво да вземе, той е клиент! Работа на майстора е да му каже какво му трябва или да го вземе той. Сега става едно прехвърляне на топката - "Ти защо не ми каза" - "А ти защо такава ми донесе" :(
Аз по-късно ще лепна 2 плочки със силикон на едно парче фибран, ще си забъркам фугираща смес точно както пише на опаковката и ще фугирам. И ако стане гладко и по-добро от тия по стените майсторът ще фугира наново.
nikolov333 - майстор
Повторното фугиране си има допълнителни рискове. Още повече с тоя пишман майстор, може да стане голям проблем.. :idea:
chapara - майстор
CYPER написа:

Аз по-късно ще лепна 2 плочки със силикон на едно парче фибран, ще си забъркам фугираща смес точно както пише на опаковката и ще фугирам. И ако стане гладко и по-добро от тия по стените майсторът ще фугира наново.
Ще е същотото като на майстора, тази е за широки фуги и има много кварцов пясък :roll: :wink:
Чираче - майстор
CYPER написа:

майсторът ще фугира наново.
Ако вече си му платил, пий една студена вода. А пък ако още не си платил, кажи му той да пие. И не му давай и стотинка за калпавата му работа. Ако му стиска, да те съди. Има вещи лица, които да оценяват качеството на работата и нейната стойност.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "1600лв за ремонт на баня - Адекватно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: