• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Гост написа:
Затова си намира едно вещо лице
Актуален разказ за сегашния строителен контрол...
Мое мнение за фугите - точно тази е добра, равномерно нанесена и зачистена, без "сополи" и наслоявания, също и че не се виждат следи от лепило.
За пример -

Прикачен файл

DSC_0894.jpg
DSC_0894.jpg (64.45 KиБ) Видяна 1660 пъти

Прикачен файл

DSC_0895.jpg
DSC_0895.jpg (76.44 KиБ) Видяна 1660 пъти
CYPER - специалист
chapara написа:
CYPER написа:

Аз по-късно ще лепна 2 плочки със силикон на едно парче фибран, ще си забъркам фугираща смес точно както пише на опаковката и ще фугирам. И ако стане гладко и по-добро от тия по стените майсторът ще фугира наново.
Ще е същотото като на майстора, тази е за широки фуги и има много кварцов пясък :roll: :wink:
Това трябва ли да ме притеснява?
chapara - майстор
CYPER написа:

Това трябва ли да ме притеснява?
Не, но няма как да е по гладка :roll: :wink:
jekasus - майстор
По повод силикониране на изводи - дали трябва или не ...

Прикачен файл

IMG_0196.JPG
wanderer - специалист
в ситуацията на снимката има ли някаква хидроизолация? ако е хидроизолирано като хората, с воал в зоната на смесителя, и впоследствие фугиращата смес е запълнила празното в отвора между укб-то и плочката проблем ли е да няма силикон?
optimeon - специалист
Според мен е даже малко. За моята баня хвърлихме толкова пари... #-o

дислексия,Вход Мениджър мнение,метални стълби,контактно-заварени скари


Потребителят получи предупреждение от модератор за този отговор.
Последна промяна от optimeon на пет мар 02, 2018 10:56 am, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
wanderer написа:
в ситуацията на снимката има ли някаква хидроизолация?
Не, това е от 2002г.
wanderer написа:
ако е хидроизолирано като хората, с воал в зоната на смесителя, и впоследствие фугиращата смес е запълнила празното в отвора между укб-то и плочката проблем ли е да няма силикон?
В някои варианти с гипскартона възможно частична промяна на цвета на фугираща смес и плочките.

В тази тема /втора снимка/ е по-сложния случай...
viewtopic.php?f=4&t=58856
Но, ако е мазилка, изводи с манжети и замазани с фугираща смес ексцентрици, вероятноста е най малка и почти нулева.
Затова обичам такива обекти, при "дисекцията" научаваш много неща.
CYPER - специалист
Пичове, я дайте идея що боята се е напукала?

Едната стая майсторът я боядиса с Леко Интерин в светло лилаво на 2 ръце преди повече от месец и сега забелязах, че на едно място има пукнатини. Отдолу е гипсова стена + шпакловка.

Холът пък го боядиса след това с Dekorator Латекс Color Weekend Mat и той се е напукал отгоре до долу на 2 места. Там пък е боядисвано на 4 ръце и имам съмнения дали въобще е ползвал грунд. Стената отзад е гипсокартон и като бръкна през дупката за контакта отзад усещам леко ръбче, което предполагам е където се засичат 2та гипсокартона.

Основните стени са бетон и е просто невъзможно нещо да уляга/мърда.
Как може да се оправи това? Още една ръка боя?

Снимки: https://imgur.com/a/yFhoa

А има ли начин да се разбере ползван ли е грунд преди боядисването? Майсторът е купувал следните материали:
4л бетон контакт
Therm бетон контакт 15кг
Грунд деко 1л
И от това, което четох този бетон контакт се слага преди шпакловка, а грунда деко е преди боядисване = 1л грунд няма как да стигне за 3 стаи + коридор?
zz_stefanov - майстор
Напукан е гипскартона, най добре се вижда на шестата снимка.
iliya_i - майстор
Не са сложили лента по фугите. Пукнатините вървят право по тях. Грунда и боята нямат отношение. Гипскартонаджията е за :axe:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "1600лв за ремонт на баня - Адекватно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: