• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
CYPER - специалист
zz_stefanov написа:
Напукан е гипскартона, най добре се вижда на шестата снимка.
Това на 6тата снимка не е гипсокартон, а гипсова стена на 30+ години. Тя пък защо се е спукала?
jekasus - майстор
CYPER написа:
а гипсова стена на 30+ години. Тя пък защо се е спукала?
Щото е чакала ремонта 30 години, затова е се спукала от вибрации и други фактори точно в тези зони, където сега се слагат мрежи/не за топлоизолация/, точно по тази причина.
Да не си пуснал някакво отопление тия дни? Това е за гипскартона...
CYPER - специалист
jekasus написа:
CYPER написа:
а гипсова стена на 30+ години. Тя пък защо се е спукала?
Щото е чакала ремонта 30 години, затова е се спукала от вибрации и други фактори точно в тези зони, където сега се слагат мрежи/не за топлоизолация/, точно по тази причина.
Да не си пуснал някакво отопление тия дни? Това е за гипскартона...
Пуснал съм духалка в коридора ама тя едва ли вдига температурата в хола.
Спукало се е, няма връщане назад.
Въпросът е има ли метод, по който може да се оправи или поне замаскира.
Едната пукнатина в хола като мина с пръст отгоре се усеща как има разминаване, тоест единия панел гк е малко по-напред, ама говорим за 1/5та от милиметъра примерно - с нокът се усеща.
naB4o - специалист
Що не извикаш този, който го е направил? Няма положена лента както казаха по-долу. Картона на скара ли е или на кИфтета? Оправянето, няма да мине без боядисване отново, ако се надяваш на такова решение.
iliya_i - майстор
naB4o написа:
Оправянето, няма да мине без боядисване отново, ако се надяваш на такова решение.
Преди боядисването - ново фугиране и шпакловане!
CYPER - специалист
naB4o написа:
Що не извикаш този, който го е направил? Няма положена лента както казаха по-долу. Картона на скара ли е или на кИфтета? Оправянето, няма да мине без боядисване отново, ако се надяваш на такова решение.
Майсторът дойде да огледа и пое ангажимент да го оправи. Ще фугира, шпаклова и боядиса наново. Иначе каза, че е ползвал лента, но не хартиена, а стъклофазерна или мрежеста (забравих коя ми каза). Отдолу е лепено с лепило на топки.

За банята също говорихме и трябва да взема решение дали да оправя. Става въпрос за тъпият ъгъл в душ кабината, в който има 2 метални лайсни, които са огънати и надрани + омазани със силикон.

Ето снимки да се види за какво става въпрос: https://imgur.com/a/tE01y

Аз това, което измислих като вариант е нов ред плочки отгоре върху старите, като се изпилят отляво и отдясно за да стъпят добре и после 2те вертикални фуги от тавана до пода се мине със силикон.

Сега е така (погледнато отгоре): https://i.imgur.com/VZz87mj.png
И да стане така: https://i.imgur.com/9qeJiKi.png

И я кажете този линеен сифон добре ли е сложен, че лично на мен тази фуга не ми харесва. Имало ли е вариант да се направи по-добре? Ето снимки: https://imgur.com/a/F7Jez
naB4o - специалист
Аз изхождам от моя опит с баните, два апартамента - две бани съм наемал да ми правят. Първият беше значително по-зле от вторият, но и значително по-добре от твоят. Човекът така ти е поосрал банята. Сега дано и той излезе коректен и да дойде да си оправи осраното. Силикона, както е сложен след някой месец ще стане черен, ще те дразни повече, а там където е акрилен уплътнител, според мен ще се деформира и т.н.
За линейния сифон, ми се струва, че пак се е учил на твоята баня...
Гост - специалист
По- добре да не ги беше показвал тези детайлни снимки, че като ги гледам и ме хваща яд...
Къде го намери тоя "майстор" ? Той е- да хванеш мастара :axe: ( ако е ползвал такъв ) и- през вратата
И ти като човека, който дава парите- как прие обекта в това състояние? :? При условие, че не си се стиснал, а плащаш като за качествено изпълнение...
CYPER - специалист
Гост написа:
По- добре да не ги беше показвал тези детайлни снимки, че като ги гледам и ме хваща яд...
Къде го намери тоя "майстор" ? Той е- да хванеш мастара :axe: ( ако е ползвал такъв ) и- през вратата
И ти като човека, който дава парите- как прие обекта в това състояние? :? При условие, че не си се стиснал, а плащаш като за качествено изпълнение...
Не съм го приел още, имам да плащам около 2600лв още и се чудя колко да платя.
Чираче - майстор
CYPER написа:


Не съм го приел още, имам да плащам около 2600лв още и се чудя колко да платя.
Не плащай нищо. Даже му поискай компенсация за причинено неудобство. Ака не се съгласи, кажи, че ще поискаш експертна оценка. Може да се окаже, че е повече от това, което си му поискал като компенсация.

Май има и тук във форума майстори с такива възможности, като твоя. Аз не бих го нарекъл майстор.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "1600лв за ремонт на баня - Адекватно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: