• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Chefo77 - майстор
Чираче написа:
Май има и тук във форума майстори с такива възможности, като твоя. Аз не бих го нарекъл майстор.
Е па аз си мисля, че ще се оправя по-добре, пък нивга не съм редил плочки. Смятай тези, които с това си вадят хляба :) :) И сиренето, и мЕсото.
jekasus - майстор
CYPER написа:
Става въпрос за тъпият ъгъл в душ кабината, в който има 2 метални лайсни, които са огънати и надрани + омазани със силикон.
При релефните плочки повторното ще стане трудно, за тоя калф "мисия невъзможна". Реално това са най-сложни плочки за работа.
Това е лесния вариант - "застъпка" с фабричен ръб, който трябваше да направи.
Прикачен файл:
IMG_0956.JPG
CYPER написа:
И я кажете този линеен сифон добре ли е сложен, че лично на мен тази фуга не ми харесва.
Ще имаш проблем с оттичане на вода.
Линейния сифон трябва да е равен на широчината на душевата част.
Прикачен файл:
IMG_1775.JPG
Или да е малко по-дълъг от размерите на плочка или плочките, за да могат крайните плочки да се надигнат заради наклоните и това да не влияе визуално на качество.
Прикачен файл:
IMG_0507.JPG
При невъзможност на тези два варианта, се използва трети -
Изображение
или в твоя случай така трябваше да е фугата -
Прикачен файл:
De7b1Tf.jpg
De7b1Tf.jpg (66.79 KиБ) Видяна 3120 пъти
А за красивото обработване на рязан край инструментите не струват скъпо -
https://bashmaistora.bg/%D0%B4%D0%B8%D1 ... 16094.html
jekasus - майстор
Докато си губим времето в Говорилнята :-D
да покажа как се прави рязан край на плочката за подови сифони -

Прикачен файл

IMG_0273.JPG

Прикачен файл

IMG_0265.JPG
IMG_0265.JPG (107.97 KиБ) Видяна 2985 пъти

Прикачен файл

IMG_0270.JPG
IMG_0270.JPG (112.57 KиБ) Видяна 2985 пъти
wanderer - специалист
ако го беше показал преди две години щеше да си безценен :prayer: . не, че сега не е ценно, ама не мисля да правя баня в близките години. при мен стана по трудния начин - с хубави шкурки и на ръка :-D
jekasus - майстор
За теракота и фаянс и шкурка става идеално, но за гранитогрес само диск за полиране.
wanderer написа:
преди две години

28.10.2015г. :-D

Прикачен файл

IMG_20151028_143807.jpg
IMG_20151028_143807.jpg (60.45 KиБ) Видяна 2955 пъти
nikolov333 - майстор
Аз от моята баня съм доволен, ама на пода не съм гонил наклоните понеже съм с вана и нямам хидроизолация понеже е правена преди 10 години и тогава не бях чувал че има. Иначе следващата ми баня със сигурност ще е по-голяма и отделена, само за спалнята.. :-D
jekasus - майстор
Понеже се чудих, в коя тема да отговоря със снимки на разговора по телефон с Svetoslavoff1 - избрах тази тема - когато искаме много пари/така мислят повечето клиенти/, трябва и те да знаят, че даваме някакво ниво за качество.
Svetoslavoff1 попита само за съвет и смятам, че е ще полезно и за други.
Тапи - Изображение
се използват само при мазилка.
Стандартните боркорони ф33/35/ не стават за тях, а ф 53 прекалено големи и има вероятност да се вижда отвора след монтажа на крана или смесителя.
Прикачен файл:
тапа.jpg
тапа.jpg (18.29 KиБ) Видяна 2861 пъти
Ако ППР-преход е на някаква дълбочина в мазилката, преди плочките и особено преди хидроизолация трябва да се монтират удължители с подходяща дължина - при идеална мазилка това е 10 мм от нивото мазилка при 8мм дебелина плочка. От едната страна се избягва вероятност за протичане на съединение преход-удължител, от другата по-добра хидроизолация на изводи.
Не можах да намеря снимките с удължители, така че само този вариант.
Прикачен файл:
IMG_1353.JPG
Самите удължители също имат значение - тези с тънката стена имат голям шанс да се спукат/зависи, кой монтира/.
Прикачен файл:
IMG_0073.JPG
Прикачен файл:
IMG_0332.JPG
Прикачен файл:
IMG_0333.JPG
3.5мм е реалните размери.
Последна промяна от jekasus на пет мар 23, 2018 8:21 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
Продължение :-D
Защо трябва да се силиконират отворите в плочките при монтажа на смесители .
Още един обект, и поредно доказателство -
Прикачен файл:
IMG_0248.JPG
Надявам се колегата няма да се обиди, че използвах нашя разговор за съвети със снимки...
Имам снимков материал и за хидроизолации, но засега не съм готов да пиша по тази тема.
И съм за критика - двата сифона, дето ги показах преди 4 дена.
Прикачен файл:
IMG_0339.JPG
Прикачен файл:
IMG_0336.JPG
Остана само праг да монтирам -

Прикачен файл

IMG_0334.JPG
IMG_0334.JPG (116.82 KиБ) Видяна 2853 пъти
Svetoslavoff1 - майстор
Аз съм много благодарен на jeкasus, че е онагледил със снимки това, за което ме консултира по телефона. Ако правилно съм разбрал, при идеални условия удължителят и плочката ще са на едно ниво - 8мм плочка +2мм лепило= 10мм надстърчане на удължителя над ниво замазка.
А какъв е толеранса в +/- мм (надстърчане на удължителя над плочката или леко потънал под нея) ? Понеже на практика условията са различни от идеалните.
Аз също се извинявам на автора на темата за включването в нея.
Дано модитата да намерят начин съветите на съфорумците jeкasus и chapara да не се загубят по многобройните теми.
chapara - майстор
Svetoslavoff1 написа:
А какъв е толеранса в +/- мм (надстърчане на удължителя над плочката или леко потънал под нея) ? Понеже на практика условията са различни от идеалните.
Всеки си има виждане но за предпочитане е извода да е в "-" до 5 мм., това се компенсира с по дълги ексцентрици :wink:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "1600лв за ремонт на баня - Адекватно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: