• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
CYPER - специалист
jekasus написа:
CYPER написа:
така че ще тествам утре да видя кое ще е по-удачно.
Да не забравиш да силиконираш между плочката и ексцентрици.
Това е последната стъпка в системата на хидроизолацията на мокри помещения.
Мерси за съвета, това щях да го пропусна =D>

Иначе днес пак си играх със смесителят и яко се изнервих. Навих тефлонов конец и завих ексцентриците:

Изображение
Изображение

После реших да обърна уплътнителите и едвам ги изкарах. Съответно след това не успях да ги вкарам и им е**х мамата. Тия уплътнители да не се разширяват от водата?
И въобще мога ли да мина без тях? И изпъкналият връх на мрежичката към стената ли сочи или навън?

Изображение

После реших да навивам смесителят без тях само с конец и запъна нещо и единият вход се извади леко навън. Надявам се с шестограм може да се навие обратно?
ИзображениеИзображение
iliya_i - майстор
Разширяват се от стягането. Твоите като ги гледам си ги стягал и развивал поне 5 пъти. Там с тефлон не става. Трябва си челно уплътнение. Утре слагаш в джоба 20 ст. и в кварталната железария за нови.
jekasus - майстор
Какво прави конеца на резбата 3/4 на ексцентрици?
CYPER - специалист
iliya_i написа:
Разширяват се от стягането. Твоите като ги гледам си ги стягал и развивал поне 5 пъти. Там с тефлон не става. Трябва си челно уплътнение. Утре слагаш в джоба 20 ст. и в кварталната железария за нови.
Челното уплътнение е малката черна гумичка? Някаква идея кой размер шестограм ми трябва за да развия гнездото?
jekasus написа:
Какво прави конеца на резбата 3/4 на ексцентрици?
Уж за по-добро уплътнение, понеже махнах червеното уплътнение вътре.
iliya_i - майстор
CYPER написа:
Челното уплътнение е малката черна гумичка? Някаква идея кой размер шестограм ми трябва за да развия гнездото?
Малка, малка - по размера. Външно е 3/4. Носи си и старото, но като кажеш за какво е - те знаят. Има 2 вида - гума (черно) и клингирит (червено) - като това дето извади.
За размера на шестограма - там има варианти по моделите. Бе направо вземай я и в железарията.
chapara - майстор
Гледам и започна да ми се реве :scared:, съсипа уплътнения, надраска батерията, все още не се знае дали няма да текне при ексцентриците, че да силиконираш. Хубаво е, а и аз толерирам човек да си прави много от нещата сам, но да има поне елементарно понятие, а ти определено го нямаш!
Чираче - майстор
CYPER написа:


Изображение
Аз пък се чудя що за некадърен майстор трябва да си, за да начупиш по тоя грозен начин плочките. Тоя направо го гоня....
plamen6703 - майстор
Не можа ли да се чудиш без да "цитираш" отново тия снимки, или се иска акъл за тая работа :wink: :partyman:
Чираче - майстор
Какво ти пречи какво съм цитирал? Или може би на теб ти харесва изпълнението? Не се учудвам, даже и да нямам акъл :lol:
ESPACE - майстор
CYPER, плати на някой да ти сложи смесителя. Работата е точно за 5 минути. Явно няма да справиш сам и по-скъпо ще ти излезе.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "1600лв за ремонт на баня - Адекватно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: