• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kozl - майстор
+1към chapara :supz:
Въпреки, че цената на салама и на тубата не е кой знае колко различна, а обема 2 пъти :?
kozl - майстор
Чираче написа:
Салам ще свърши работа.
Аве в салами има и лепило за стъкла на коли, което е по-добро от Сика флекса, но и по-скъпо.
Но има и акрилен силикон, който не е подходящ за случая.
Да radius - само салам не стаа, треба да е шпек, още по дбре луканков :lachtot:
chapara - майстор
Е за салама трябва друг пистолет, там е разликата.

Па кучетата нека седат гладни :toimonster: :-D Майтапче, Андрии :wink:
kozl - майстор
Тангита свива ли се при изсъхване?
Аз правих поправка отвън на PVC фас.част (сцепена) с тангит+ластичен бинт, на няколко пласта. Години минаха - нема проблем.
Но ако трябва да запълва процеп, къ ша стане :?
chapara - майстор
kozl написа:
Тангита свива ли се при изсъхване?
Аз правих поправка отвън на PVC фас.част (сцепена) с тангит+ластичен бинт, на няколко пласта. Години минаха - нема проблем.
Но ако трябва да запълва процеп, къ ша стане :?
Има малко свиване, но е течен и има свойството там където е голям отвора да се изтече, той не е за пълнеж, а само за уплътняване на плътно влизащи една в друга части, не им дава възможност за мърдане и изваждане, дори на времето майсторите не го и слагаха, а сега се поставя само на хоризонтални снадки от икономия.
В твоя случай е трябвало да ползваш парче от съща фасонна част, понагрято за да го докараш до пълно прилепване в/у спуканата и тогава с Тангит, но както и да е , нали държи "за сега" :roll: Това в случай че не ти се купува полиуретанов уплътнител :wink:
kozl - майстор
Не само, че държи, а стана и здраво. Иначе цел ден си играх да сглобя "уникална" фасонна част от две неуникални :lol: . Не успях да намеря на пазара това, което ми трябваше.
Ползвах пистолет за горещ въздух и PVC "електроди". Да ама здравината - недостатъчна и по некое време, а и явно е имало напрежение - прас. После бинтовете фиксираха положението.
Помня трябваха ми дебелостенни PVC колена Ф315. Имаше само внос на цени колкото дебелостенна цяла 6 м тръба. И тогава идват едни специалисти, PVC заварчици и носат мостра, коляно на цената на 2 метра тръба. Обаче то тежи и го изтърваха точно пред мен, а коляното стана на съставни сегменти и офертатат отлете :roll: И кат си :? как сглобявахме тръбите с трактора и за здравината на заварките [-X
jekasus - майстор
Май само аз не вярвам, че ще стане нещо надежно с тоя сифон.
  • 1
  • 2

Тема "силикона лепи ли пвц?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: