• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
i486 - специалист
Капакът на WC-то ни е с плавно падане. Отскоро забелязах, че механизмът се влошава и докато пада обрачът се опитва да дърпа и капака. Продават ли се отделно само частите за плавно спускане или трябва да се смени с нов капак. Идеал Стандарт е WC-то.
torbalan - Дървен философ
Ми питай тези, от които си го купил...
i486 - специалист
Въпросът беше принципен дали механизмът за плавно падане е сменяема част или е вграден в капака. Предполагам на почти всички марки е еднакъв подхода - или е сменяем или не е. Изясних нещата, към 50лв струва само плавното спускане. Ще видя из eBay дали го няма на половин цена.
torbalan - Дървен философ
i486 написа:
Въпросът беше принципен дали механизмът за плавно падане е сменяема част или е вграден в капака. Предполагам на почти всички марки е еднакъв подхода - или е сменяем или не е. Изясних нещата, към 50лв струва само плавното спускане. Ще видя из eBay дали го няма на половин цена.
Този, който имам в къщи, не може да се ремонтира. Там плавното падане се осигурява от по-стегната втулка... Но той е евтин и като цяло не ми харесва особено.
i486 - специалист
WC моноблок с цена 370лв. Само казанчето струва 200лв. Само капака с механизма и той към 200. Чинията предполагам ще е поне 250. Ако се сменя капак + казанче е по-изгодно всичко. Поне като продават само механизма...
torbalan - Дървен философ
200 лева само капака???

И моя моноблок е от този порядък - малко над 300 лева. Не помня вече.
i486 - специалист
Цената на крепежите EV287AA: 51,36 с ДДС
Цената на дъска E712701: 201,60 с ДДС (надявам се включва и крепежите)

Нещо като авточасти - подлакътник примерно за 200лв или пластмасова кора над двигателя 300лв. Иначе в цяла кола ги броят поне 10 пъти по-евтино.
Chefo77 - майстор
На Рока-та се сменят само пантите по принцип, на мен по гаранция ми смениха целия капак.
Приготви се "приятна" сума :(
  • 1
  • 2

Тема "WC капак с плавно спускане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: