• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
takani - помощник
Здравейте,

в банята имам вертикална тръба за мръсна вода / ф110/, която върви вертикално и се намира до една от стените.
Искам да я облицовам в ПВЦ ламперия или подобно. Мисля да направя конструкция от профили за гипсокартон , но не знам как да захвана ламперията.
По документи я дават да се кове или лепи.

Другия вариянт е някаква тръба голям диаметър която да сцепя по дължина.
muhala - майстор
Аз не бих я крил с картон на профили, защото някоя рапидка ще я нацели и после друг проблем.
Помисли за фибран лепен с полиуретанова пяна. После правиш каквото решиш върху фибрана.
tysonlkr - специалист
ПВЦ ламперията се захваща спокойно за профилите за гипскартон посредством копчета ( винтове за метални профили). Но спокойно можеш да си направиш и дървена скара.
kGitsov - специалист
muhala написа:
Аз не бих я крил с картон на профили, защото някоя рапидка ще я нацели и после друг проблем.
Помисли за фибран лепен с полиуретанова пяна. После правиш каквото решиш върху фибрана.
Как ще нацелиш с рапидка ф110 тръба по ръбовете на кубична кутия с ГК при положение че тръбата е кръгла? :toimonster:
Тая рапидка трябва да е 7 см поне за да мине през картона, профила отзад и да задраска външния ръб на тръбата!

От мен съвет, като потребител - помисли какво можеш да ѝ сложиш за обезшумяване - корк, дунапрен, каменна вата или др.
В апартамента на родителите ми от 21-ви етаж като пуснат казанчето и все едно идват болюк крави в галоп :axe: (апартамента е на 1ви етаж)
nikolov333 - майстор
За ниските етажи задължително дебелостенни тръби.. Аз съм на първи от три етажа и направо "гърми", като пуснат вода от казанчето. :cool:
takani - помощник
nikolov333 написа:
За ниските етажи задължително дебелостенни тръби.. Аз съм на първи от три етажа и направо "гърми", като пуснат вода от казанчето. :cool:
Да ама аз късно се усетих да сложа от червените тръби.
agj - майстор
Щях да правя такава тема, но за да не се дублират ще ползвам тази ,понеже и аз имам нужда от малко съвети по подбен проблем.При мен обличането ще трябва да стане освен на отходната тръба а и на тръбите за топлата вода от ТЕЦ.Решил съм да крия тръбите с ПВЦ ламперията която ще ползвам и за тавана.Проблема обаче е че тръбите минават точно до комина,и изобщо не ми се иска да дупча и да слагам дюбели.Та питането ми е:дали може залепя металния профил ,които ще държи ламперията .Металния профил ще трябва да се залепи за стената ,която пък половината е облепена с плочки.Ако е възможно лепене, какво монтажно лепило препоръчвате като най надежно и здраво?
шоп - майстор
@agj, а каква е конструкцията на комина?

Ако е от циментови блокчета или керамични блокчета не те съветвам да дупчиш. Обаче ако е от тухли единички можеш спокойно да монтираш профилите с МЕТАЛНИ анкерни дюбели за бетон ф 6мм или ф 8мм дълги 3-4 см или директно със самонарезни винтове.
Успехи!
agj - майстор
шоп написа:
@agj, а каква е конструкцията на комина?

Ако е от циментови блокчета или керамични блокчета не те съветвам да дупчиш.
Конструкцията е от бетонни коминни тела.
Значи правилно съм преценил че не бива да дупча.
  • 1
  • 2

Тема "Скриване на вик тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: