Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
agj - майстор
Здравейте,
Трябва да шпакловам. стените на банята над плочките.Приятел ,който ми извършва ремонта ,казва че ще шпаклова с Ceresit С11.Подходящо ли е,или е по добре с циментова бяла шпакловка.След това ще искам да боядисам с някаква силиконова боя.Ще бъда благодарен да дадете съвет и за боята?
muhala - майстор
Аз имам шпакловка единствено на тавана на банята. Шпакловано е със шитрок зелен, после грунд и бял латекс за мокри помещения.
agj - майстор
Стените са със стара циментоварова мазилка.Боядисано е с постна боя.Изтъркал съм боята с телена четка.Имам грунд на Baumaster ,мисля да да го сложа за основа преди шпакловането.Този шитрок подходящ ли е в случая?
П.П.Има и пукнатини на една от стените ,там пък ще трябва да се слага мрежа...
muhala - майстор
Посната боя я измий с парцал и вода докато спре да цапа парцала. Като изсъхне стената, бял грунд на Боро (разрежда се). Твоя не го знам какъве. Може би ще стане и с него. Циментова ппакловка с мрежа! Мажеш стената, слагаш мрежа и пак мажеш наведнъж. Да не сложиш мрежата и отгоре да мажеш!
След това шитрок.
nikolov333 - майстор
Аз бих го направил с мрежа с теракол с фибри, ако има пукнатини и фина бяла циментова шпакловка..
EDI - майстор
Аз бих ударил само една баданарка бяла вар.Иначе, ако не искаш вар, бяла шпакловка за ТИ и мрежа, без нищо друго повече отгоре в последствие.
agj - майстор
Само с бяла вар няма как да се скрият пукнатините.Затова реших да го правим с циментова шпакловка.До сега съм търкал боята и нанесох грунда.
Грунда е дълбоко проникващ и е много добър :
Изображение.
Ползвах го миналото лято за основа на стените на стаите преди гипсовата шпакловка.Купих и бяла циментова шпакловка на същата фирма , утре грунда ще е изсъхнал и приятеля почва шпакловката.
Благодаря Ви ,за съветите !
Приятна вечер!
lov - майстор
muhala написа:
Посната боя я измий с парцал и вода докато спре да цапа парцала. Като изсъхне стената, бял грунд на Боро (разрежда се). Твоя не го знам какъве. Може би ще стане и с него. Циментова ппакловка с мрежа! Мажеш стената, слагаш мрежа и пак мажеш наведнъж. Да не сложиш мрежата и отгоре да мажеш!
След това шитрок.
+1

С малко допълнение бяла циментова шпаклофка с фибри за външно. И после си го грундирай и запечатвай с каквото искаш от горе.
С мокра гъба като дръпне леко можеш да наподобиш и структурата на финна варова мазилка. Но то зависи дали ти харесва като краен резултат. И после само грунд и боя.

Тема "Шпакловане на стените на банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: