Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
5kof - специалист
Здравейте! Имаме гаражна клетка в подземен гараж. Тази ранна пролет след запушване на улична шахта наблизо избива вода през шахтата пред нашата клетка и става мазало. Охраната викала Гражданска защита, чистене, продухване и т.н. От февруари до преди 2-3дни още беше мокро. Имам намерение да направя праг на вратата, който евентуално да спира или забавя подобни бъдещи бели. Гледах различни бетонни елементи, но не знам дали ще издържат и колко дълго минаването с кола през тях. За сега съм се спрял на капаци за оградни колове, които са отляти двускатно и ще паснат идеално на разстоянието, което имам под входната врата на гаража. Мосля да ги хвана с по един дюбел 10мм и подмажа от всички страни с теракол с фибри. Това имам като замисъл, основаващ се на моите скромни познаия в областта на строителството. Ще бъда благодарен на всички изказани мнения, предложения и споделен опит. Благодаря предварително!!!
5kof - специалист
Съжалявам много! Но наистина си идея как питането ми попадна в раздела за баня, където категорично не му е мястото. Моля да ми бъде простена грешката!!!
iliya_i - майстор
Слагаш 2 успоредни летви на пода, бъркаш гъсто пясък, цимент и мозайка и заливащ между тях. Ако разтвора е достатъно гъст, можеш да го оформиш със задигане в средата по ширината. Така няма да имаш рязък борд, който да те мъчи теб и колата всеки ден.
Моят гараж е направен така преди повече от 20 години и колата го гази всеки ден.
съб апр 28, 2018 6:46 pm5kof написа:
Здравейте! Имаме гаражна клетка в подземен гараж. Тази ранна пролет след запушване на улична шахта наблизо избива вода през шахтата пред нашата клетка и става мазало. Охраната викала Гражданска защита, чистене, продухване и т.н. От февруари до преди 2-3дни още беше мокро. Имам намерение да направя праг на вратата, който евентуално да спира или забавя подобни бъдещи бели. Гледах различни бетонни елементи, но не знам дали ще издържат и колко дълго минаването с кола през тях. За сега съм се спрял на капаци за оградни колове, които са отляти двускатно и ще паснат идеално на разстоянието, което имам под входната врата на гаража. Мосля да ги хвана с по един дюбел 10мм и подмажа от всички страни с теракол с фибри. Това имам като замисъл, основаващ се на моите скромни познаия в областта на строителството. Ще бъда благодарен на всички изказани мнения, предложения и споделен опит. Благодаря предварително!!!
Здравейте, господине. След вчерашния дъжд в София имаме абсолютно същия проблем като вашия и започнах трескаво да търся начин и аз. Така попаднах на този сайт и на вашия коментар. Искам да попитам как си решихте проблема. Аз също не съм специалист, а в София за такава услуга дори няма да те изслушат да край...
Поздрави.
Димитров 0889433619
kozl - майстор
И каква е гаранцията, че водата няма да преле през прага?
И после като все пак се оттече в голямата площ, как ще се махне водата в прагосаното помещение.
Вместо праг - задигане на нивото може би.
Най-правилното е Промяна на канализацията - като окачена на по-високо ниво.
plamen6703 - майстор
пон юни 11, 2018 9:17 amАДимитров написа:
Аз също не съм специалист, а в София за такава услуга дори няма да те изслушат да край...
Поздрави.
Чувал ли си приказката "Парите говорят" :)
Не само ще те изслушат, но и ще ти свършат работа щом си плащаш, и не само в София, а навсякъде :-D! :partyman:
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон юни 11, 2018 10:18 amkozl написа:
И каква е гаранцията, че водата няма да прелeе през прага? И после като все пак се оттече в голямата площ, как ще се махне водата в прагосаното помещение. Вместо праг - задигане на нивото може би.
Добавям към горното: Праг с полегат наклон към външната страна и максимално възможната височина преди джантите да започнат да страдат. Вътре се насипва чакъл и се излива бетон, за да се изравни пода с прага, с наклон от любимите ми в такива случай 5 процента. И това при условие, че гаражите не са с височина от 200 см.

Тема "Мнение за праг на гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: