Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dikobraz - напреднал
Здравейте, някой някога като е правил банята на съседа отгоре и е оставил фуга между плочките и подовия сифон.
Съответно от там тече при мен.
Договорих се аз да го оправя, като мислех да го допълня с теракол, но се колебая дали да не го напълня с примерно санитарен силикон.
Та въпросът ми е - каква бихте препоръчали за попълване.
представям си го нещо от типа на силиконите, но може да предложите нещо по подходящо.
БЛагодаря предварително за отговорите
agj - майстор
Аз също има подобен проблем.Само че на комшията отгоре сифона му е от старите чугунени и банята му е с мозайка.Ходих огледах но нищо не можах да установя като проблем, нито напукана мозайка нито изгнил сифон.А на тавана в банята ми се образува петно!Извода е че вероятно някъде между мозайката и сифона просмуква вода.
Та питането ми е ако намажа с това около сифона ще има ли ефект, тоя силикон ще държи ли на мозайката?С обикновен пистолет за силикон ли се нанася или трябва да се купува специален?
dikobraz - напреднал
Благодаря chapara Точно нещо подобно търсех но не го знаех.
agj според описанието според мен има изгнила тръба от сифона до канала.
Бих пробвал да облея около сифона с водно стъкло, но не е гаранция.
По скоро отива според мен на къртене
chapara - майстор
dikobraz написа:
По скоро отива според мен на къртене
За съжаление :cool:
agj - майстор
chapara написа:
dikobraz написа:
По скоро отива според мен на къртене
За съжаление :cool:
А поточно, да се изкърти стария сифон и да се сложи нов?Ако е така, то и плочки трябва да се слагат ... :?
Само че комшиите са пенсионери, ....и няма ли пари за ремонт,...! :cry:
chapara - майстор
agj написа:
А поточно, да се изкърти стария сифон и да се сложи нов?Ако е така, то и плочки трябва да се слагат ... :?
Само че комшиите са пенсионери, ....и няма ли пари за ремонт,...! :cry:
По точно да се подмени сифона и тръбата(бите) по пода до вертикалния щранг. :wink: И плочки-ДА :!:
Комшиите, наследници нямат ли?
dikobraz - напреднал
chapara написа:
agj написа:
А поточно, да се изкърти стария сифон и да се сложи нов?Ако е така, то и плочки трябва да се слагат ... :?
Само че комшиите са пенсионери, ....и няма ли пари за ремонт,...! :cry:
По точно да се подмени сифона и тръбата(бите) по пода до вертикалния щранг. :wink: И плочки-ДА :!:
Комшиите, наследници нямат ли?
Колкото и грубо да прозвучи, наследниците сигурно са в стенд бай режим.

chapara - купих точно това, почти убедих съседа да осигури достъп, и да се надяваме с Божия помощ да отстраним проблема.
Благодаря отново
chapara - майстор
вт май 01, 2018 4:56 pmchapara написа:
Изображение

Тема "Теч от сифон на баня от съседа отгоре." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: