Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
anmoll - специалист
Как се започва лепенето на плочки в банята? Вчера майстора започна да лепи фаянса от втория ред нагоре. Правилно ли е? Оставил е разстояние от пода по-малко от една плочка ,ще трябва да реже височината на първия ред плочки. Според мене ще реже поне 2см. Плочката е висока 45см. Няма ли да наруши фабричния ръб. Когато свърши ремонта ще поместя снимки.Имам цяла колекция.
masteradmin - майстор
Ами така се слагат най - често в банята и тоалетната на пода се дава наклон и ако плочките ти следват пода ще бъдат криви. Затова се слага една дъска(мастар) която се нивелира перфектно и се тръгва от него нагоре. А тези 2 см са застраховка. Виж галеритя към сайта в Ремонти
anmoll - специалист
Мерси!!! Ще пусна снимки. Още не знам как но ще се науча.
Time2Burn - специалист
Точно така се прави. тея два сантиметра служат за да може плочката да се отреже спрямо наклона на пода. Като се фугира не си личи...
farmera - специалист
Добре де , и аз съм на това ниво.Свалих боята ,гипса..сега гол панел.Като четох във форума един майстор казва първо пода друг първо стените.
Все пак от коя стена да започна?/В темата за луничките има скица на банята ми./??? :?
EDI - майстор
Направи си първо стените, щото ако направиш пода и лепиш после стените, пода ще стане на................. :wink:
SHL - специалист
anmoll написа:
Как се започва лепенето на плочки в банята? Вчера майстора започна да лепи фаянса от втория ред нагоре. Правилно ли е? Оставил е разстояние от пода по-малко от една плочка ,ще трябва да реже височината на първия ред плочки. Според мене ще реже поне 2см. Плочката е висока 45см. Няма ли да наруши фабричния ръб. Когато свърши ремонта ще поместя снимки.Имам цяла колекция.
Човека правилно работи, няма да се притесняваш за подвеждането.
Ето тук също се подвежда баня: http://bgremonti.com/img/displayimage.p ... m=30&pos=8 Методът е същия :)
SHL - специалист
Искам да добавя и някой нови кадри от работата по последната ми баня. Това е Специално Направено по тематика на направи си сам.

:arrow: Всяка баня започва с определяне нейните нива и следва фиксиране на мастарите. Тук нивата са дадени, мастарите са фиксирани и е нанесен теракол на гребен

Изображение


:arrow: Нанасяне на теракола с гребен

Изображение


:arrow: Всички плочки се мажат на гребен ( не е задължително )

Изображение


:arrow: Залепване на първата плочка в банята. Както казват старите майстори при започване на нова работа: -Айде, хаирлия да е ! :)

Изображение


:arrow: Използват се две плочки, като майки за по-прецизна работа при лепенето им

Изображение


:arrow: Много трябва да се внимава с ъгъла на банята, където ще има душ-кабина или вана ! Той трябва да бъде абсолютно прав - 90 градуса

Изображение


:arrow: Точният нивелир е абсолютно задължителен за този вид дейности

Изображение


:arrow: Подведен и готов първи ред на банята

Изображение


:arrow: Първи ред е подведен - започва нанасяне на лепилото за втори и трети ред

Изображение


:arrow: Полагане на плочки по "тънкослойния метод". Когато основата е права се нанася лепилото с гребен ето така. Този начин на работа позволява да се корегират евентуални неравности на основата от 1 до 5-6 мм.

Изображение


:arrow: Лепене на плочките на втори ред, след като първия е вече подведен

Изображение


:arrow: При пренебрегване на гумения чук за плочки в името на тишината за съседите, след втория ден не си чуствате ръката. Какво да се прави, това са някой от неудобствата съпътстващи работата в населените кооперации :)

Изображение


:arrow: Ето така изглеждат плочките, преди да се фугират


Изображение


:arrow: Банята е готова и фугирана. Погледнати отстрани, по която и да е от стените, не трябва да има видим "зъб" по равнината на стената. Повърхността трябва да е гладка и равна, така, че нищо да не спира погледа ви и да не дразни.

Изображение


:arrow: Ето още два примера за равни и гладки фаянсови стени

Изображение


Тук е снимано от пода към тавана

Изображение
$64EN - специалист
аз бих добавил още няколко неща , но ще ме обвинят пак че имам уникални изисквания :lol:
иначе браво за обяснението с картинки-немисля може да има някой , който да не разбере как се лепят плочки след като е видял това!
velsi - Почетен майстор
Поздравления за перфектния материал! Ако може и същото при лепене на под ще е направо великолепно. Дали не съм нахален. :? :-D

Тема "Как се започва лепенето на плочки в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: