• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, бихте ли ми дали съвет как да запълня разстоянието между мивката и стената в банята. Когато се ползва, пръски отиват на стената и от там потичат на долу, което е доста неприятно. Разстоянието е около 7-8мм между стената и мивката. Първо мислех да сложа водобранни лайсни (нали трябва да дупча плочките за тях), но ако сменя в последствие мивката може да се виждат дупките по плочките. После се сетих за санитарен силикон, но ме безпокои голямото разстояние. Бихте ли ми дали съвет, ако има някакви други технологии за запълване. Мерси предварително. :)
Изображение
EDI - майстор
Купи си някакъв декоративен ПВЦ вътрешен ъгъл и го залепи със силикон.
lov - майстор
Санитарен силикон. Само че за да запълниш това голямо разстояние първо трябва да подпреш с нещо от долу. Иначе ще стича и ще ти е доста трудно. Летвичка намазана с някакъв течен сапун или масло за отделител за да не хване към нея силикона и да можеш после да я махнеш. Нанасяш един слой в дълбочина да запълниш на грубо фугата. Може и на два пъти. Изчакваш между нанасянията да стегне добре. Поне няколко часа защото е доста дебело. Махаш подпорката полагаш последния слой силикон и изтегляш фугата с гумичка или с каквото друго имаш. Да не забравя и челата /вертикалите само на мивката/ подготвяш по същия начин преди последния слой за да се оформи фугата на веднъж заедно с другото.
Ако не знаеш как се оформя потърси в нета или прочети тази тема:

viewtopic.php?f=47&t=59629

Ако се съмняваш че ще успее само със силикона след като запълниш фугата добре слагай лайсна както те е посъветвал EDI
VLADO66 - майстор
На мен ли ми се струва че мивката не е нивелирана?
VLADO66 написа:
На мен ли ми се струва че мивката не е нивелирана?
Може и да не е нивелирана мивката, в него апартамент имам само пешкир и плувки. Затова искам предварително да се подготвя. Дано като я нивелирам малко да се намалят тези разстояния. Поначало мислех да я уплътнявам само отгоре. Ще опитам първо със силикон, ако го направя грозно, ще сложа декоративен PVC ъгъл. Мерси за мненията ви. :)
VLADO66 - майстор
Нивелирай я първо и ще ти останат 2-3 мм. евентуално,които да запълниш със санитарен силикон.
kozl - майстор
Владо дали да се нивелира мивката или мивката да се наклони по стената с цел да се скрие ралъка :?
Но тая мивка само на крака ли е? Щото при мен е на конзола отзад и на крака отпред, та при мен нивелацията е ограничена.
Аз едната съм запълнил със силикон, така че силикона е видим и не стои добре, но пък не подлива към стените. Другата пак е запълнена със силикон, но откъм гърба и по ниско от ръба на мивката и силикона не се вижда - вижда се фугата, но вода не може да мине към гърба. Но вторият начин не е хигиеничен, защото трудно се махат мръсотиите във фугата над силикона.
nikolov333 - майстор
Има едни ПВЦ ленти със силикон по края, но са за по малък просвет.. Приготвил съм такава за ваната в комбинация с тънка пластмасова лайсна..
Може да пробваш и с това.. http://www.praktika-bg.com/index.php?id ... er=product или това https://bauhaus.bg/silikonova-lenta-Bison-38mm
chapara - майстор
Аз като гледам мивката е на шкаф и въобще не е хваната за стената с монтажен комплект за монтаж на мивка, като първо,а и е опасно да седи така! И второ поради наклона в банята мивката не е нивелирана! Просто някой е хвърлил шкафа с мивката в банята и всичко е приключило, а не се прави така. Ако питащия не знае как се монтира да каже, да направи снимки от долната страна на мивката и ще му обясниме. Силикона не е подходящ за уплътняване на мивка и тоалетна чиния. Ползва се или полиуретанов бял уплътнител, а според моите виждания е най-добре с бяла фугираща смес :roll: :wink:
  • 1
  • 2

Тема "уплътняване разтояние между мивка и стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: