Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
lov - майстор
По точно казано няма глупава вода има глупави майстори. :-D
И какво толкова да съм в час. Слага на мръсния канал едно У разклонение малко под тавана и от него му трябват не повече от 20-30 санта вертикална час и го вкарва във вентилационана теъба. А там даже спокойно вече може да е с тетка. И Ф50 ще му е достатъчно за целта.
Сега да ти обясняли пък как точно трябва да се направи и че трябва да ползва и компенсатор или сам ще се сетиш. :lol:
andro440 - майстор
Само питах ,макар ,че знаех решението .исках да видя,как ще реагирате . Реших проблема елементарно , И не само за клиента си под последния етаж ,ами за вентилация на целия вход на канала -тоя от 5--я не ме допусна ,но сега и той е с облага да не му мирише на лайна
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 28, 2018 11:15 pmandro440 написа:
Само питах ,макар ,че знаех решението .исках да видя,как ще реагирате .
Това какво означава?
VLADO66 - майстор
Няма да къртиш нищо.На сифона на някоя мивка слагаш разклонение и на него поставяш една противовакуумна клапа фи 50
шоп - майстор
@VLADO66, това е много добра идея! Една такава клапа струва 2-3 лева.

Има ли значение ако къщата е двуетажна на мивката на етаж 1 или на етаж 2 е по-добре да се сложи такава клапа?
Или пък и на двете мивки :?

П.П. В моята къща нямам вентилация на канализацията, няма и миризми, но след като прочетох темата махнах решетките на подовите сифони в баните и видях, че като се пусне вода в т. чиния има спад на нивото и дори леки мехурчета :shock:
Тези мехурчета няма как да не са с лоша миризма въпреки, че не се усеща такава.
Duke_BG - специалист
тръбата в обща шахта ли е ?
слагаш едно У разклонение с намалител Ф 50 взимаш + едно 45 грдусово коляно и пускаш една тръба Ф50 нагоре и да му дойде точно до отдушника че да му засмърди на хубаво
аман от тарикати.
а ако отиваш някъде за няколко дена запуши си всички канали че да дръпне сифоните на долмия етаж че и там да скочат срещу него.
VLADO66 - майстор
Когато си правих ремонт, вместо да извеждам тръба на покрива, където би могъл да стане проблем с протичане и сложна обшивка, редуцирах вертикалния щранг от ф 110 на 50 и сложих такава клапа в подпокривното пространство.Трябва да е на най високата възможна точка.Обслужва 3 мивки, 2 тоалетни, душ и 2 сифона без проблем.
andro440 - майстор
haresa mi мнението ти ,явно ги азбираш нещаста
вт май 29, 2018 12:08 pmDuke_BG написа:
тръбата в обща шахта ли е ?
слагаш едно У разклонение с намалител Ф 50 взимаш + едно 45 грдусово коляно и пускаш една тръба Ф50 нагоре и да му дойде точно до отдушника че да му засмърди на хубаво
аман от тарикати.
а ако отиваш някъде за няколко дена запуши си всички канали че да дръпне сифоните на долмия етаж че и там да скочат срещу него.
andro440 - майстор
означава ,какъв съвет ще дадеш ,но ти нищо не каза ,освен да се заядеш -и какво майстириш ,като цял ден у форума си седиш ,явно си майстор на късия разказ и да дебнеш ,кой какво написал -и да словоредиш -аз пък съм професионалист
вт май 29, 2018 8:19 amn_a написа:
пон май 28, 2018 11:15 pmandro440 написа:
Само питах ,макар ,че знаех решението .исках да видя,как ще реагирате .
Това какво означава?
Duke_BG - специалист
вт май 29, 2018 11:26 pmandro440 написа:
haresa mi мнението ти ,явно ги азбираш нещаста
вт май 29, 2018 12:08 pmDuke_BG написа:
тръбата в обща шахта ли е ?
слагаш едно У разклонение с намалител Ф 50 взимаш + едно 45 грдусово коляно и пускаш една тръба Ф50 нагоре и да му дойде точно до отдушника че да му засмърди на хубаво
аман от тарикати.
а ако отиваш някъде за няколко дена запуши си всички канали че да дръпне сифоните на долмия етаж че и там да скочат срещу него.
Някакъв проблем ли имаш с предложенитео ми или си пуснал темата за да се заяждаш ???

Тема "Вентилация на канал в баня и тоалетна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: