Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
andro440 - майстор
Ситуацията е следната : Кооперация -предпоследен етаж -горния ,като се изака и дръпне шнура на казанчето на долния етаж ,всички сифони и тоалетни им се изпразват ес-ките .....т. е. спират да бъдат сифони и следователно , засмърдява на канал в целия апартамент . Според мен е прекъсната вентилацията на канала ,то и няма друга причина ,но проблема е ,че не ме допускат на горния етаж . Ако над таван на банята ,която в момента правя ,на проблемния апартамент в тази кооперация ,изведа отдушник, с по макло ФИ /за да не се получава вакум/ ,какво би се получило ? Аз за себе си съм взел решение ,как да процедирам и какво да направя , но нека и някой друг професионалист да даде мнение ...
lov - майстор
А на покрива кой ще те спре. Отдушника трябва да излиза там. Винаги можеш да погледнеш през него и да провериш дали е прекъснат.
Това може да стане дет си го замислил но има и законни начини да се оправят нещата. Каналите са общи за всички собственици.
kozl - майстор
Е да де, ама като го не допускат до апартамента на последния етаж и на покрива само констатация може да направи.
Има доста проекти де на ниските етажи вентилацията е с противовакумни клапи, а извеждането на тръби до покрива е проблем.
jekasus - майстор
Мислех дълго време да не пиша тук, но... Бях затиснал Андро по друга тема, но щом иска помощ, ще се върна и ще помогна -
andro440 написа:
Ако над таван на банята ,която в момента правя ,на проблемния апартамент в тази кооперация ,изведа отдушник, с по макло ФИ /за да не се получава вакум/ ,какво би се получило ?
Кооперация до пет етажа с вентилация ф50 ще стане.
andro440 написа:
но проблема е ,че не ме допускат на горния етаж .
Проблема е ясен.

Съединяваш двата щранга на вент. и канализацията с два тройника/ не е много правилно по правилата/ ,но само тариката на горния етаж ще усеща "аромата".
muhala - майстор
Изкарай едни ф50 от канала на твоя етаж някъде навън.
lov - майстор
пет май 25, 2018 6:46 pmjekasus написа:
Съединяваш двата щранга на вент. и канализацията с два тройника/ не е много правилно по правилата/ ,но само тариката на горния етаж ще усеща "аромата".
За това не се бях сетил но ми хареса идеята. Ще си реши тотално проблема и ще му го върне с лихвите Щот и комшиите от долу ще имат участие.
:lol: :lol: :lol:
ulieliadi - специалист
Е нали ще вкара фекалиите във вентилацията. И на него и на долните комшии няма да им е приятно да им текне от вентилаторите [-X
lov - майстор
Ти вообще разбираш ли за какво става на дума и как е изпълнението или просто да си чешем пръстите.
ulieliadi - специалист
Не! Обясни ми, явно си в час :lol:
iliya_i - майстор
То какво да ти се обясни? Започни от Закона за гравитацията. След 2-3 години може да разбереш в каква посока тече водата в канализацията и защо.

Тема "Вентилация на канал в баня и тоалетна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: