Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ЗДравейте искамда попитам ,ако заустя мъркучът за отходната вода от перялнята директно към канализационната тръба , ще връща ли миризма към пералнята. Както съм показал на снимките с зелена стрелка ще е пътят на мъркучът от пералнята . Налага се така защото пералнята ще е извън банята -вънка в коридорът , и ще пробивам около касата на вратата.
КАзанлизационната тръба идва от горен етаж на къща , от тоалетно гърне със долно заустване. и влиза в долна баня в /пак с тоалетна/ и в буферен голям сифон.

Прикачен файл

P1012477123.jpg

Прикачен файл

P1012478123.jpg

Прикачен файл

P1012479123.jpg
miroki - майстор
Пералните по принцип не се връзват за сифони. Имат и 50 см. повдигнат маркуч, който играе и роля на сифон, освен, че предпазва от самоизточване.
Съвет, не пробивай тръбата, а разкачи и сложи тетка -/ У-тка/. 110 към 50.
iliya_i - майстор
Маркучът на пералнята сам си прави сифона. Проблема е, че там където рисуваш стрелката е около метър от пода, а повечето перални, които съм виждал се препоръчва да не е по-високо от 80 - 85 см (заради помпата).
МДа разбирам за сифонът , значи той ще предпазва от миризма така ли ? За височината на мъркуча го дават от 70 -100 см от пода .


P.S. / Досега работеше като се изливаше в мивка/
nikolov333 - майстор
Маркуча предпазва от миризма, ако има дъга в която задържа вода. Трябва да го свържеш към хоризонталната част на тръбата за да е максимално надоло, с У разклонение ф110/50 и намалител или гумено уплътнение за да уплътни маркуча на пералнята..
jekasus - майстор
Покажи другия ъгъл на това помещение/баня или тоалетна/, където отива тръбата.
Там, където искаш, не става, ще товари излишно помпата на пералнята.
вт юли 03, 2018 11:10 pmjekasus написа:
Покажи другия ъгъл на това помещение/баня или тоалетна/, където отива тръбата.
Там, където искаш, не става, ще товари излишно помпата на пералнята.

Прикачен файл

P1012481.JPG
XpacTa - специалист
По принцип се продават сифони за пералня, проблема е че майсторите в България не щат да ги ползват. Доколкото съм виждал - вътре има нещо като топче за тенис на маса, което запушва отвора за да спре миризмите.
Изображение
Димитър Димов - специалист
ср юли 04, 2018 10:36 amXpacTa написа:
По принцип се продават сифони за пералня, проблема е че майсторите в България не щат да ги ползват. Доколкото съм виждал - вътре има нещо като топче за тенис на маса, което запушва отвора за да спре миризмите.
Изображение
За майсторите не знам,ама преди три години в Кюстендил обиколих всички строителни и ВиК магазини и на всякъде от мен чуваха за първи път че има такова нещо,а на места ме убеждаваха,че "те такова животно нема" и ме пращаха да си го поръчам от нет-а.
jekasus - майстор
Много странно изпълнение на канализация...

По принцип трябва тая чупка да е към тавана, но вече го има и ще пропуснем това.
Ще се върнем към варианта на първите снимки, понеже не високо, като гледаме тоалетна чиния -
Коляно ф110 се заменя на ПВЦ разклонение ф 110/ 110/45*(гледай да пише PVC на фитинга, а не PP, за други фитинги не важно), дъга ф110 да се включи тръбата отгоре и преход редукция ф110/50(положение на ф50 трябва да е в най-горната точка) - отам нататък всички варианти за подвързване на пералня, които има на пазара.
XpacTa написа:
проблема е че майсторите в България не щат да ги ползват.
Проблема е, че не се продава дори в големите магазини.
Единия проблем е работното време на Еконт, Спиди и подобни.
Другия проблем на тия щуцери е блокиране на топчето(работи на принципа на възвратния клапан).
Иначе има много хубави за вграждане от Viega, Alkaplast и HL.

Тема "Заустване на пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: