Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sixb0nes - специалист
Здравейте,

Може ли да се залепи гранитогрес с размери 60х60 върху мозайка в баня и коридор? В момента има теракот върху мозайката, но са с размер 40х40. Моят майстор не е навит да ги залепи, защото нямало да залепнат върху мозайката и след време щели да се появят кухини и да тропат. Предлага да се разбие мозайката и тогава....Съществува ли този риск, или иска да ми вземе повече пари заради къртенето? Плочките са скъпи не искам са рискувам...Ако с флекс се нареже мозайката, може ли да захванат плочките без да се кърти?
muhala - майстор
Първо уволни "майстора". Каква по-здрава основа от мозайката... Задължително почисти мозайката от мазнотии и други замърсявания. Използвай флексово лепило и няма да имаш ядове.
У нас тоалетната и терасата са с гранитогрес върху мозайка. Банята е с плочки пак върху мозайка.
От две години е така и ядове няма. Даже терасата аз я лепих. Дано Чапара се включи в темата.
jekasus - майстор
muhala написа:
Първо уволни "майстора"
Недей така, все пак може да има смисъл в къртенето.
Мозайката в коридорите е обикновено е крива.
Заради това може да се качи със плочките над нивото на другите стаи.
Може и да бие на кухо.
В баните наклоните на мозайката са почти в стил "водопад".
Флексово лепило пък не търпи дебел слой.
sixb0nes написа:
Плочките са скъпи не искам са рискувам...
Много добре си помисли над това, което написах.
sixb0nes написа:
Ако с флекс се нареже мозайката,
Много-много-много прах, ако няма прахосмукачка и фреза за канали или някои други консумативи за ъглошлайф.
sixb0nes - специалист
Прахът не ми е проблем, така и така у нас е мазало. Нямам си на идея, ако разрежем с флекс по мозайката дали ще стане по-добре... изобщо не ми се кърти, после да се замазва и т.н... скъпо, прах, боклуци, носене... гледах в мета, хората лепят плочки върху плочки, защо не и тук да стане и то върху мозайка? Размерът 60х60 не знам дали е проблем...
nikolov333 - майстор
Проблем е, ако се редят голям формат плочки без фуга, задължително трябва да се "шпаклова"и гърба на плочката с теракол, за да не се отлепят в последствие и мозайката да е добре почистена за да се хванат добре. Иначе проблема с нивата и наклона е основната причина за премахване на мозайката, както ти обясниха по-горе. Кофти е и ако стане проблем скоро след ремонта е много по-неприятно да къртиш, шлайфаш и лепиш на ново скъпите плочки, при боядисан и подреден апартамент.. Личен опит..
LazarGanev - "Велик майстор"
За коридора добре, ама с тези големи плочки как се правят наклоните в банята? Ще стане грозно според мен.
sixb0nes - специалист
В банята може и да изкъртя, а само в коридора да останат, ама нз какво ще стане...пък и искам малка фуга да има...
chapara - майстор
Зависи от много неща. Мозайката, почистена е идеална основа след полагане на бетонконтакт грунд и действане с флекс лепило. Ако тази в коридора е права , няма проблем, обмазването по гърба на плочката е задължително, фуга мин. 2,5 мм., фугиране с флекс фуга. за банята е друга работа, ако наклона е както спомена Джеки стръмен, то трябва да се подмени сифона за да има реглаж във височина след това нарязването, грунда, подравняване с пресят пясък + лепило и цимент (гърмяща смес, както аз му казвам) ,така че да се коригира наклона а в края да отиде на "0" :roll: :wink: Но е пипкава работа и не е за всеки, дано майстора може да го направи, успех :wink:
sixb0nes - специалист
Лошото е, че искам и малка фуга...
sixb0nes - специалист
вт юли 17, 2018 9:28 amchapara написа:
Зависи от много неща. Мозайката, почистена е идеална основа след полагане на бетонконтакт грунд и действане с флекс лепило. Ако тази в коридора е права , няма проблем, обмазването по гърба на плочката е задължително, фуга мин. 2,5 мм., фугиране с флекс фуга. за банята е друга работа, ако наклона е както спомена Джеки стръмен, то трябва да се подмени сифона за да има реглаж във височина след това нарязването, грунда, подравняване с пресят пясък + лепило и цимент (гърмяща смес, както аз му казвам) ,така че да се коригира наклона а в края да отиде на "0" :roll: :wink: Но е пипкава работа и не е за всеки, дано майстора може да го направи, успех :wink:
Ако я назъбим, но не и изкъртим мозайката, проблем ли е?

Тема "Лепене на плочки върху мозайка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: