Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nikolov333 - майстор
И да не е назъбена може да стане стига да е почистена добре. Може да вземеш една камбана за шлайфане и с някакъв мощен нискооборотен шлайф да я надраскате леко или с флекса да и ударите една шарка с плитки канали на каре, но и без тях ще стане. Лично аз с гърмящата смес на chapara съм подравнявал стълбищна площадка, която беше с мозайка, само с грунд без надраскване, с подравняваща замазка от 0 до 3см дебелина и на другия ден и сложихме калиброван гранитогрес 45/45 с теракол, без фуга. Вече повече от 10 години няма мърдане..

Прикачен файл

IMG_20180720_072010.jpg
sixb0nes - специалист
Благодаря за информацията. Още нещо. Колко милиметра лепило трябва да се сложи отдолу, за да залепне плочка 60х60?
chapara - майстор
Колкото е необходимо, по преценка на майстора, за да върви всичко хоризонтално, но и без излишно задигане на пода :wink:
sixb0nes - специалист
Още един въпрос. Майсторът ми каза, че било по-добре да се лепят плочките върху мозайката БЕЗ грунд. Какво мислите по въпроса?
Djack - специалист
Освен че излиза с 10 лв. по-евтино, други предимства няма!
muhala - майстор
нед авг 05, 2018 6:49 pmsixb0nes написа:
Още един въпрос. Майсторът ми каза, че било по-добре да се лепят плочките върху мозайката БЕЗ грунд. Какво мислите по въпроса?
У нас също е лепено без грунд. Просто измих мозайката перфектно с пластмасова четка и препарати. Според мен грунда е излишен за мозайката.
sixb0nes - специалист
А може ли някой да ми препоръча лепило за тая мозайка, за гранитогресни плочки 60х60?
tdk 71 - специалист
Баумит Флекс топ

Тема "Лепене на плочки върху мозайка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: