Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
iliya_i - майстор
пет авг 10, 2018 2:48 pmПламен-Пенев написа:
Поне главната идея схванах ли ? :lol:
Там където минава водата за 2 или повече консуматора - по-дебела тръба, индивидуалните отклонения за всеки консуматор - може с по-тънка, ама за бойлера да не е прекалено тънка като тази мека връзка, която е ползвана. :supz:
LazarGanev - "Велик майстор"
пет авг 10, 2018 8:17 amiliya_i написа:
пет авг 10, 2018 12:15 amLazarGanev написа:
... каква е ролята на дебелата тръба до разклоненията?
Ролята и е да поеме дебита на двата консуматора, без да спада значително налягането в нея. То пак ще падне, но по-малко.
То на мене ми е ясно, ама въпроса ми беше, че след като бойлерът се подвързва с меки връзки, то и 1" да сложиш до разклонението - файда няма. Наскоро се смяхме с една дизайнерка, дето искаше до питата на душа тръба ф31, каза че тя вече така кги правела проектите, щото жените имали големи коси. А пък кой да и каже, че водомера е 1/2", бойлерът ще е с меки връзки, но иначе душа - ф31 (дори няма такъв стандарт) :lol: .
iliya_i - майстор
пет авг 10, 2018 7:05 pmLazarGanev написа:
То на мене ми е ясно, ама въпроса ми беше, че след като бойлерът се подвързва с меки връзки, то и 1" да сложиш до разклонението - файда няма. Наскоро се смяхме с една дизайнерка, дето искаше до питата на душа тръба ф31, каза че тя вече така кги правела проектите, щото жените имали големи коси. А пък кой да и каже, че водомера е 1/2", бойлерът ще е с меки връзки, но иначе душа - ф31 (дори няма такъв стандарт) :lol: .
В случаят водомера е 3/4 или около 20мм вътрешен диаметър на тръбата. Вижда се на първата тетка над водомера, от която тръгват старите тръби наляво и надясно с намалители на 1/2". За това съм препоръчал следващият по размер външен диаметър (ППР се специфицират по външен, докато стоманените по вътрешен диаметър). Не заради дизайна.

В случаят проблема е, че след като диаметъра се намали, тогава от малкият диаметър се разклоняват основните консуматори - казаче, бойлер, пералня и т. н. Те прилчат на добавяни в последствие, там където е можело най-лесно. Там фитингите си личи да са по-нови.
Последна промяна от iliya_i на пет авг 10, 2018 9:30 pm, променено общо 2 пъти.
Duke_BG - специалист
а защо просто не отвориш казанчето и не му намалиш малко кранчето - дали ще се пълни за 5 мин или за 10 мин предполагам не те бърка толкова - няма да седите на опашка пред кенефа я

Тема "Подмяна ВиК на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: