Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vlax - майстор
пет авг 24, 2018 4:46 pmмеги. написа:
Здравейте, аз вече минах през ремонт на баня, който се състоеше само в сглобяване и поставяне на тоалетна, душ кабина и шкаф с мивка. Майсторите пробиха тръба, сложиха 3 плочки с друг цвят и не можаха да свържат смесителя на мивката към тръбите.... Дойде друг "майстор", да свърже смесителя с мека връзка.... сега въпросната мека сръзка просто стърчи в пространството.... Моля ви, ако знаете за свестен майстор, който ще се справи с прекарването на меката връзка под плочките и ще свърже смесителя, без да ми обеснява, че трябва да се реже шкафа :? , да посочите контакти, защото търпението ми е съвсем в края си...
Аз не съм от тези,които ще ти свършат работа,но може евентуално да ти дам съвет.
Дай 1,2,3, снимки,те повече говорят от това което ти обясняваш. :partyman:
Andri01 - майстор
Сериозно разкъртване,скриване на новите ППР тръби в стената,връзките-нормално направени отдолу и нов вид плочки / за да са еднакви/. Но това все пак е пари,за съжаление :(.
пет авг 24, 2018 9:08 pmfbr написа:
Предполагам сте разумен човек. Как си представяте това минаване на каквото и да било под плочките, без те да се разкъртят и да се сложат нови, които със сигурност ще се различават от първите две.
Представям си го с къртене, разбира се. За това се обърнах с въпрос за препоръка за майстор, който ще свърши работата качествено...
zz_stefanov - майстор
Меги, съжалявам но и собственика трябва да знае какво иска.
Отишли сте в магазина, купили сте си нещо което там ви е изглаждало добре, но изискаващо основен ремонт на ВиК в банята. Как тази мивка, която трябва да се захранва под плота се оказва, че се захранва от изводите за стенен смесител.
Да започнем една темичка - ВиК абсурди.
Димитър Димов - специалист
съб авг 25, 2018 1:12 pmzz_stefanov написа:
Меги, съжалявам но и собственика трябва да знае какво иска.
Отишли сте в магазина, купили сте си нещо което там ви е изглаждало добре, но изискаващо основен ремонт на ВиК в банята. Как тази мивка, която трябва да се захранва под плота се оказва, че се захранва от изводите за стенен смесител.
Да започнем една темичка - ВиК абсурди.
Някъде споменава че тази материя и е чужда,ама ''майсторите'' като са видели за какво иде реч,защо не са и казали или да вземем парите,а пък Меги да се оправя как знае.
iliya_i - майстор
пет авг 24, 2018 4:46 pmмеги. написа:
Майсторите .... не можаха да свържат смесителя на мивката към тръбите.... Дойде друг "майстор", да свърже смесителя с мека връзка.... сега въпросната мека сръзка просто стърчи в пространството....
Те затова първите не са успели да свържат смесителя. Ама после е дошъл "баш майстора" и казал "глей как съ прай" :lol: :lol: :lol:
Поредното доказателство, че няма невъзможни неща.
chapara - майстор
пет авг 24, 2018 8:33 pmмеги. написа:
пет авг 24, 2018 6:40 pmjekasus написа:
По-лесно да покаже снимка от това "чудо".
Лелииии майкууууу :shock: :shock: :shock:
zz_stefanov - майстор
пет авг 24, 2018 4:46 pmмеги. написа:
Здравейте, аз вече минах през ремонт на баня, който се състоеше само в сглобяване и поставяне на тоалетна, душ кабина и шкаф с мивка. Майсторите пробиха тръба, сложиха 3 плочки с друг цвят и не можаха да свържат смесителя на мивката към тръбите.... Дойде друг "майстор", да свърже смесителя с мека връзка.... сега въпросната мека сръзка просто стърчи в пространството.... Моля ви, ако знаете за свестен майстор, който ще се справи с прекарването на меката връзка под плочките и ще свърже смесителя, без да ми обеснява, че трябва да се реже шкафа :? , да посочите контакти, защото търпението ми е съвсем в края си...
След снимката, тази история ми е нещо объркана:
Къде са ти пробили тръба, предполагам при монтажа на кабината?
Първите майстори не са могли да ти свържат смесителя или са ти казали че без рязане и къртене няма да стане, при което си намерила втория творец, който е създал този шедьовър?
И какви са тези две плочки които ги няма в дясно?
нед авг 26, 2018 10:26 pmzz_stefanov написа:
пет авг 24, 2018 4:46 pmмеги. написа:
Здравейте, аз вече минах през ремонт на баня, който се състоеше само в сглобяване и поставяне на тоалетна, душ кабина и шкаф с мивка. Майсторите пробиха тръба, сложиха 3 плочки с друг цвят и не можаха да свържат смесителя на мивката към тръбите.... Дойде друг "майстор", да свърже смесителя с мека връзка.... сега въпросната мека сръзка просто стърчи в пространството.... Моля ви, ако знаете за свестен майстор, който ще се справи с прекарването на меката връзка под плочките и ще свърже смесителя, без да ми обеснява, че трябва да се реже шкафа :? , да посочите контакти, защото търпението ми е съвсем в края си...
След снимката, тази история ми е нещо объркана:
Къде са ти пробили тръба, предполагам при монтажа на кабината?
Първите майстори не са могли да ти свържат смесителя или са ти казали че без рязане и къртене няма да стане, при което си намерила втория творец, който е създал този шедьовър?
И какви са тези две плочки които ги няма в дясно?
Така, ние имахме стенен смесител, който не сложиха, защото излизаше на около 5 см. от мивката. Пробитата тръба е при поставянето на душ кабината, да. Липсващите плочки бяха с различен цвят след като пробиха тръбата (понеже плочките са слагани одавна и е цяло чудо, че имаме от тъмните изобщо) и другия "майстор" щеше да слага още 2 със същия цвят като другите, но нямаше бъркалка за лепилото (или както там се казва), счупи една плочка, защото сместа имаше буци и каза, че ще дойде пак с инструменти. До смесителя, излизащ от умивалника се стигна пак по съвет и идея на въпросния дебил, който ни каза "вземете си нов смесител, аз ще ви го свържа с мека връзка, не е проблем"... Хора, разбирам, че е интересно да обсъждаме безумието, но все още нямам майстор, защото не съм от Варна по принцип. Днес щеше да идва един и не дойде, сигурна съм, че за добро. Моля ви, препоръчайте ми човек на когото мога да се доверя да си свърши работата, защото аз не разбирам и за това уж се наема такъв човек, на който се плаща за целта!
zz_stefanov - майстор
Меги, който и да дойде, при така поставените вече условия ще трябва яко да кърти.
За да се насочат изводите надолу, без да се сменят всичките тръби в банята трябва да се направят едни П-образни отклонения за да могат да се направят връзките с поялника за ППР. Така ти се оформя къртене на плочките където са сега изводите, фриза под тях и съответните плочки под него.
При така забърканата каша, по безболезненият вариант е да се откажете от това злополучно шкафче, да си монтирате стенния смесител и една порцеланова мивка за 50 лева под него.
Другото според мен е ново ВиК и цялостно преплочкиране на банята, заради едно шкафче, което ще изгние след две години.

Тема "Майстор за баня Варна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: