Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте имам малко тъп въпрос.Трябва да сменя спирателен кран преди водомера.Слязох до мазата и спрях водата от спирателни кран който е за входа.След като се качих водата в апартамента не беше спряла.Дамоуправителя не е в града за това питам тук.
muhala - майстор
Ако си на по-нисък етаж, водата в тръбите от горните етажи се стича през твоите кранове. Може би затова си помислил, че не е спряна.
Разбира се може и общия кран да не е наред.
Ами стана ми странно защото след като се качих пуснах водата за около 30 секунди и водата продължаваше да тече
preslav - майстор
чет окт 11, 2018 4:33 pmСлавейков написа:
Ами стана ми странно защото след като се качих пуснах водата за около 30 секунди и водата продължаваше да тече
30 секунди или минути? Я по-добре кажи колко етажа има над тебе и колко жилища на етаж. А още по-добре е да не си сменяш сам крана, че след такъв въпрос, става ясно, че не знаеш с какво се заемаш!
kozl - майстор
Този вход колко вертикални щранга има?
Спрел си некакъв кран. Дали е за входа или за некой вертикален щранг :?
Примерно у моя вход има 1 кран за двата входа, 1 за студена вода на нашия вход, 1 за студена вода за другия вход, а он спира и топлата оти захранва абонатната станция, 6 В.щтранга с по три крана.... Аве има няма до тук 21 крана.
Па как искаш помощ с тая твоя бедна информация дали си спрел крана, който требе.
iliya_i - майстор
Водата от 2" щранг, 15 метра (5 етажа) не се източва за 30 секунди. Трябват ти около 5 минути.
gecata1059 - специалист
Има голяма вероятност крана който си затегнаш да не държи. Минал съм по тоя път и се наложи да спирам водата на целия блок, защото и крана за нашия вход не държеше.
:-D
Делян - специалист
И аз така - бастисах водата на целия вход, за да си сменя патрона на крана. Просто от горещата вода им се разказва играта и нито един не затваряше.
А над мен са 4 етажа и още на 5-та секунда проличава дали крана е затворил...

Тема "Спирателен кран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: