Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
След изсъхването на замазката.
jekasus - майстор
Циментови еднокомпонентни не стават.
Готовите, в кофите, само на изсъхнала замазка.
Двукомпонентни циментови стават за по-прясна замазка, но по-сложна за нанасяне.
Също има значение лента в ъгли(най-вече, как е направена във вътрешни и външни ъгли).
И връзката на подов сифон със хидроизолация с използване на манжета също е важно...
EDI - майстор
Дедо все хидро полагаше в банята едно време :-D :lol:
nikolov333 - майстор
:-D :lol: :lol: .. навремето, за хидроизолация, имаше само водно стъкло..
jekasus - майстор
Той дедо, и саблен трион,зеге, винтоверт, пендули, такери и други подобни инструменти не е ползвал...
Нещата наистина са променени, не само със появата на лепилата за плочки.
EDI - майстор
Така си е, ама малко джумбиш да става :lol: дядо едно време от дъбови метровки само с тесла, раш пила, маткап и бичкия скамейки правеше.
Junos - напреднал
Аз купувах материялите от ташев, но и ангро дават добри цени. Повечето плочки от сима, но взимах някой неща и от сико. Без отстъпки цените са еднакви навсякъде. В баня стил чаках 3 смесителя 2 сесмици, но пък дадоха добри цени.
Обикаляне му е майката.
Един приятел си направи проект сам, но има и хора, които с това се занимават, после отиде в сико и си поръча испански плочки от някакъв каталог. За 1 месец +/- му ги доставиха.
EDI - майстор
Аз в къщи си работя само с български плочки , най-вече 3-то качество и никакви проблеми нямам нито с размерите, нито с лепенето.Много по-свестни са от западни снобарски изгъзицина десеторни цени с разлики в
геометрията.Нищо не чакам, ако нямат в единия магазин, другаде има.
k_garchev - специалист
Благодаря за отговорите.Значи слагам готова хидроизолация след като изсъхне замазката.А колко време да чакам замазката?Два дни достатъчни ли са?
И да попитам за душа.Бях се спрял на вграден на Видима.Комплект-пита,държач за питата,смесителя,кутията,слушалка със стойка и маркуч,и смесител за умивалник беше на промоция 650лв.Другия вариант е да е външен на Grohe,със слушалка и поставка само.Не знам дали да не заложа на по хубавата марка.И какво ще кажете за термостатните смесители?Има ли смисъл от тях.Най вече ги гледам,за да не ми се ебава водата,когато някой,някъде пусне водата.Но не знам дали няма да се прецака бърже.
Chefo77 - майстор
За душ системи, виж и на Roca предложенията. Аз съм с Victoria, нямам забележки за година и малко.

Тема "Въпрос за баня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: