Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nikolov333 - майстор
Тогава търсете като стария.. Явно е бил безшумен или като моя, просто не е работил..
iliya_i - майстор
чет сеп 27, 2018 9:56 pmСимана написа:
Сменили са го с нов горе-долу по времето когато взе да ми бръмчи главата.
И горе - долу по това време някъде другаде се е случило нещо друго. Като се пусне, у тях какво се чува?

Помолете да го включат и точно след минута да го изключат. През това време слухтите у вас, с хронометъра в ръка.
Lisko - майстор
Мразя вентилатори които се пускат заедно с лампата. До степен че като съм бил на квартира съм ги разкачал.
DMN - майстор
Според мен си е от вентилатора. Явно вибрира и вибрациите се предават по стените.
Няма ли начин да обясниш на тия хора, че шумът ти пречи и да не си пускат вентилатора през нощта, като преди това със сигурност се уточни откъде идва шумът.
И да си оправят сифоните и каналите в банята, за да не влизат през тях ароматите от канализацията, че да се налага да си пускат вентилатора всеки път като влизат там, макар че той вентилаторът ги дърпа още повече :-D .
Последна промяна от DMN на пет сеп 28, 2018 8:12 am, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Беше време на появление у нас на вентилаторите САТА. Един от САТА-та като чисто нов и в гаранция имаше брум. Свалих го за рекламация, но не я уважеха, защото се върти и духа. Оставих го няколко дни да се върти без прекъсване през деня и брума самозачезна.
Втора САТА с друг дразнещ шум я оправих с подложки към захващането на ел.двигателя.
Брума може да е от недобро лагеруване или нестагнат корпус на ел.мотора. Може и да се порави, може и не обаче основния проблем, е че на кошията не му дреме.
Ако толкова те дразни и комшията не реагира купи му един свестен фен и го монтирай.
Имаше пералня в блока, за която при цетрофуга всички разбираха - Стамен се пере. Даже един от комшулуците беше минал по апартаментите с каскета да сбира кинти за нова пералня на Стамен, но ние комшиите се оказахме повече скрънзави, отколе шумно изтормозени и продължихме да следим пранетата. Еле добре, че Лагера не издържа на тоя кански шум и над всите нас се он смили като взе, че се строши........
Симана - помощник
пет сеп 28, 2018 8:11 amkozl написа:
Втора САТА с друг дразнещ шум я оправих с подложки към захващането на ел.двигателя.
Брума може да е от недобро лагеруване или нестагнат корпус на ел.мотора. Може и да се порави, може и не обаче основния проблем, е че на кошията не му дреме.
Ето това ми звучи много логично! Ама аз пусто скрита блондинка не мога да монтирам вентилатор дори да им купя нов.
Друг въпрос: като стават нощно време да пикаят пушейки на пуснат вентилатор, възможно ли е димът да слиза в мойта баня през моя вентилатор от горе надолу, т.е. от горен етаж? Само да вмъкна, че моят вентилатор е с клапа, но не спира нацяло миризмата на цигари на пушещите съседи.
П.П. Благодаря на всички, които се включват в темата
kozl - майстор
По-дбре ще спира като е пуснат вентилатора Ти, отколе само клапата.
И у нас долните комшии си закачиха аспиратора в щранга на банята и клапата тотално мириса не спира, ма пущам моя вентилатор и миризмата я стопирам.
В помещенията със сифони има тънкости, оти вентилатора като нема от къде да смукне и може да изкара смръднята от сифоня.
Те така една чистачка в офиса са :? по цела нощ остаям вентилатора в кенефа да работи и сутрин смърди, та смърди :?
DMN - майстор
Аааа...значи пушат в тоалетната, затова пускат вентилатора, аз нали не съм пушач, хич не ми хрумна, че това може да е възможната причина :) .
Симана написа:
възможно ли е димът да слиза в мойта баня през моя вентилатор от горе надолу, т.е. от горен етаж? Само да вмъкна, че моят вентилатор е с клапа, но не спира нацяло миризмата на цигари на пушещите съседи.
Същите съседи ли имаш предвид, щото:
Симана написа:
аз от месеци слухтене и чудене кво става установих, че е от апартамента под мен.
Иначе, ако си непушач, цигарения дим ще го усетиш като акула капка кръв в океана (личен опит като непушач, не като акула) :-D .
Можеш лесно да провериш дали димът минава през твоя вентилатор. Като ти замирише на цигари, палиш клечка кибрит или запалка и доближаваш пламъчето към вентилатора, то ще ти покаже накъде се движи въздушното течение - навън или навътре. Ако перката се върти леко(при изключен вентилатор), също може да определиш движението на въздуха по посоката й на въртене. Има и други подобни начини :) .
Симана - помощник
[/quote]
Можеш лесно да провериш дали димът минава през твоя вентилатор. Като ти замирише на цигари, палиш клечка кибрит или запалка и доближаваш пламъчето към вентилатора, то ще ти покаже накъде се движи въздушното течение - навън или навътре. Ако перката се върти леко(при изключен вентилатор), също може да определиш движението на въздуха по посоката й на въртене. Има и други подобни начини :) .
[/quote]
Изпробвах, пламъкът не помръдва, гори си нагоре (когато моят вент. не е включен), но се усеща миризма на цигари. Под мен два от етажите са пушачи, мисля, че бучащият вентилатор е на някой от тях.
kozl - майстор
Теорията на вентилацията подсказва, че ако у вас сте проветриви натури т.е. често проветрявате, то тогаз вие проникването през щтранга улеснявате. Когато в "комина" нагнетява вентилатор, налягането в комина е по-голямо и поток се получава през всяко отворено място към помещенията с по-ниско налягане. За това се добавят и обратни клапи. Но пропуск може да има и през стените на комина и ич да не пропуща клапата, па ще смърди.
Понеже и наше семейство непушачи, летем от долни етажи га пушат, смрадлив въздух влиза у нас и се налага коги не дуа ветер да гони смрадтта, да спим на затворени прозорци и да ползваме климатик за разхлада.

Тема "брум от съседки вентилатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: