Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
MamaMy - майстор
чет сеп 27, 2018 9:17 pmСимана написа:
...
И да, някои хора си пускат вентилатора и като пикаят през нощта, а го правят редовно- в 2.00, в 3.00 , в 4.00 или и в 2.00 и в 3.00 и в 4.00 часа . Аз даже не знам към какъв специалист да се насоча да го заведа у съседите и да каже кво правим.
Прати ги на уролог за преглед на простатата :-D
Симана - помощник
съб сеп 29, 2018 9:30 pmMamaMy написа:
чет сеп 27, 2018 9:17 pmСимана написа:
...
И да, някои хора си пускат вентилатора и като пикаят през нощта, а го правят редовно- в 2.00, в 3.00 , в 4.00 или и в 2.00 и в 3.00 и в 4.00 часа . Аз даже не знам към какъв специалист да се насоча да го заведа у съседите и да каже кво правим.
Прати ги на уролог за преглед на простатата :-D
:finga:
това ми беше първата мисъл когато всичко това започна преди месеци
:lol: :toimonster: :toimonster:
DMN - майстор
Симана написа:
Изпробвах, пламъкът не помръдва, гори си нагоре (когато моят вент. не е включен), но се усеща миризма на цигари. Под мен два от етажите са пушачи, мисля, че бучащият вентилатор е на някой от тях.


Това, че пламъкът не помръдва не е много добре(ако е така в действителност), то зависи и как си провела опита де. Не разбрах дали това е при отворена клапа на вентилатора, защото е важно да се осигури свободно преминаване на въздуха, за да се разбере евентуално накъде се движи въздуха по този начин. По принцип съм забелязал, че често има свободно течение на въздуха отвътре навън през комини и отдушници, но понякога се случва обратното.
Хрумва ми идея, ако димът влиза през отвора на вентилатора, може да се сложи един двоен електрически ключ, на който едната му верига да е свързана през кондензатор към вентилатора, кондензаторът според капацитета му може да намали оборотите на вентилатора до желаните, и така вентилаторът работещ на съвсем ниски обороти може да се остави да върти, колкото да не влиза нещо обратно през него.
Другата верига на ключа да е нормално свързана към вентилатора и тогава той ще си работи с нормалните си обороти, не е сложно.
Симана написа:
съб сеп 29, 2018 9:30 pmMamaMy написа:
чет сеп 27, 2018 9:17 pmСимана написа:
...
И да, някои хора си пускат вентилатора и като пикаят през нощта, а го правят редовно- в 2.00, в 3.00 , в 4.00 или и в 2.00 и в 3.00 и в 4.00 часа . Аз даже не знам към какъв специалист да се насоча да го заведа у съседите и да каже кво правим.
Прати ги на уролог за преглед на простатата :-D
:finga:
това ми беше първата мисъл когато всичко това започна преди месеци
:lol: :toimonster: :toimonster:
Абе знаеш ли ги, може пък други неща да правят нощем, след които пушат, и да не са за уролог :-D . Ослушвай се и за други шумове освен вентилатора.
Важното е първо да се определят точно източниците на брума и дима.
Симана - помощник
написа:
Това, че пламъкът не помръдва не е много добре(ако е така в действителност), то зависи и как си провела опита де. Не разбрах дали това е при отворена клапа на вентилатора, защото е важно да се осигури свободно преминаване на въздуха, за да се разбере евентуално накъде се движи въздуха по този начин.
На спрян вентилатор, т.е. клапата е затворена не помръдваше пламъкът. Иначе като го пусна си дърпа видно пламакът към вентилатора. Но е възможно миризма да приниква и през това където са всички тръби куфар ли се казва, не се знае колко добре е измазано и затворено между етажите.
А по повод веригите и напрежението към ключа - мога да отнеса идеята към някои електротехник, но за момента ми е най-важно да се справя с бученето посред нощ. (За справка тази нощ пак два пъти бръмчаха по половин час, спала съм до 4.00 часа и толкова)
Хубав ден на всички, които ми четат тук оплакванията :goodman: :roll:
dikata1975 - специалист
http://ortobg.com/tapi-za-ushi.html

Не се бъзикам .Линка е примерен.Мен ме дразни дори цъкането на скапаният часовник.
Симана - помощник
пон окт 01, 2018 4:40 pmdikata1975 написа:
http://ortobg.com/tapi-za-ushi.html

Не се бъзикам .Линка е примерен.Мен ме дразни дори цъкането на скапаният часовник.
Пич, такива колко изхабих.....ама почват да ме болят ушите, ако съм с тях часове наред, пробвала съм и в другата стая да спя на един крив диван, и това е до време.
nikolov333 - майстор
Е добре де. Що не се разберете да не го пускат вечер тоя вентилатор или да го изключите за два-три дни.
Поне да сте сигурни, че е той и тогава да мислите варианти..Може да "удължишш" кабела на едни слушалки за телефон с 8 метра, като го свържеш към изводите за микрофона и да го спуснеш във вентилационната тръба, ако сте сигурни че е под вас. Като пуснат вентилатора включваш приложението за звукозапис на телефона или някое за мерене на шум в db и следиш графиката на сигнала, докато спускаш микрофона надоло в тръбата с прибутване на кабела. Където db са най-силни си отбелязваш кабела и като го издърпаш, гледаш на колко метра е белега..на 3м са комшиите под вас, а на 6м е етажа под тях. Ако шума намаля при спускане на кабела значи са над вас ..
iliya_i - майстор
То и други варианти се предложиха за издледване, ама автоматично отпаднаха, щото тези си признали, че сменили вентатор, а останалите не са питани, щото проблема се локализирал. :-D
nikolov333 - майстор
Ами щом е "локализиран"да вземат мерки, че безсънието почва да ме гони и мен вече.. :-D
Lisko - майстор
На два пъти по полвин час!!! Пича явно е издръжлив.

Тема "брум от съседки вентилатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: