Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Реших да сменя ръждясалите винтове на тоалетна чиния с неръждаеми. Единия го развих, но останалите 3 се скъсаха и останаха вътре. Как се вади такова нещо? Като гледам са доста тънки, 4-5 мм.
Опасявам се, че ако ги оставя така ще събират вода с времето.
kozl - майстор
чет окт 25, 2018 12:14 amstan0869 написа:
Реших да сменя ръждясалите винтове на тоалетна чиния с неръждаеми. Единия го развих, но останалите 3 се скъсаха и останаха вътре. Как се вади такова нещо? Като гледам са доста тънки, 4-5 мм.
Опасявам се, че ако ги оставя така ще събират вода с времето.
Разпробиваш до тях, отвора се разширява и така ги вадиш. Аз така направих. После си купих неръждаеми винтове, нови пласмасови дюбели и двукомпонетно лепило за анкери. Напълних разширените отвори с лепило и вкарах дюбелите в лепилото. След като втвърди лепилото разпробих отворите на дюбелите с дълга бургия 4-ка или 5-ца не помня. По-вероятно е било с 5-ца, защото винтовете са Ф6.
Svezar - специалист
Аз доколкото разбирам човека не иска да си маха гърнето за да премахне скъсаните винтове ,и пита има ли начин да ги извади без демонтаж на белия трон :!:
nikolov333 - майстор
Примерно така..като предварително може да се загрее със сешоара и да се пръсне WD, но ако чинията е добре залепена, според мен, няма нужда от винтове..

kozl - майстор
съб окт 27, 2018 2:01 amnikolov333 написа:
Примерно така..като предварително може да се загрее със сешоара и да се пръсне WD, но ако чинията е добре залепена, според мен, няма нужда от винтове..

Николов това шега ли :?
Първо винт, а не болт. Второ диаметър 5 или 6 мм, който е ръждясал и почити го нема, с ква бургия ще го разпробиваш :?
И трето какво да нагреваш :? Пода на банятя ли?
nikolov333 - майстор
Може да се ползва техниката с центрирането, а за нагряването, може да има "разпускащо-попивен" ефект, за ръждата и дюбела в комбинация с WD-то. Виждал съм тоалетни чинии, фиксирани с винтове с голямо фи.. та знам ли? Пак казвам, според мен упражнението не си заслужава, ако трона е залепен добре. Може да се мацне със силикон само дупката, където са скъсани винтовете, по хигиенно-естетични причини. Само с демонтиране ще стане лесно, по-принцип.
За търсачите в бъдеще да напиша и продължение.
В край сметка смених само винта който излезе цял с неръждаем ( преден ляв), един от старите счупени стърчи 15 мм и пак служи за някакво фиксиране (заден ляв). Залепих пластмасови тапи на трите отвора без винт и така ще се кара. Ако се напрегнеш може и да размърдаш чинията вертикално от едната страна, но при нормална употреба не мърда, особено в хоризонтална посока.
Разпробиване на старите за мен се оказа невъзможно - много са тънки, с такива големи като в тубата явно е по-лесно . Трябва да се пробиват нови дупки ако позиционирането позволява, старите винтове ако стърчат да се отрежат (аз нямам нито ножовка нито флекс) - голяма играчка.
Благодаря на коментиралите.
ПС. От една страна първия излезе цял (късмет, поне един смених), ама от друга пък ме подлъга да изкарам останалите ,а те се счупиха.

Тема "Скъсани винтове на тоалетна чиния" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: