Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
IHNIKA - помощник
Здравейте,

Бойлерът е "Шишков", 100литра, (с две серпентини, които не се използват), купен месец май 2014, гаранцията на ел. част е 1 година. По телефона ми казаха че възвратния клапан е проектиран за 7 бара, а в книжката пише "Обявено налягане - 0.8 mpa" (сигурно е за налягането на корпуса).

История:
Преди няколко месеца забелязах, че известно време след като (от скоро покойния ми) татко смениха възвратния клапан, вода не е текла през него. Реших да натисна клапана, и изпръска в очите ми. Тогава се обадих на техника на Шишков, и той по мое настояване смени възвратния клапан, и ми каза, че всичко е наред. И оттогава досега се случва следното нещо...

Проблемът:
(Ако въобще показва вярно, за което се съмнявам) указателя за температурата показва малко под 30 градуса. Когато пусна бойлера да се загрява, започва да пука от време на време, и след около 15 минути налягането се качва до 7 и малко бара, а след още пет-десет минути от тръбичката започва да капе вода без прекъсване.
Не знам дали е правилно, но от две седмици насам топля вода "на пресекулки": качва се до 7 бара, пускам крана на топлата вода или изчаквам да спадне налягането, след което пак пускам да нагрява за 15 минути и така докато загрее до малко над 30 градуса.
Освен това понякога ми се струва, че водата от крана е по-гореща от 30 градуса, колкото показва указателя на температурата.

Моля ви, препоръчайте надежден сервиз или техник в София (южните квартали), защото аз не разбирам от тези неща, и не искам да гръмне бойлера.

Благодаря много!
Прикачен файл:
DSC_2670.jpeg Това е и самата система
п.с. ако някой не възнамерява да даде съвет, моля да не пише упреци или тъпи коментари.
Последна промяна от IHNIKA на пет ное 09, 2018 10:07 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За да ти се препоръча сервиз, трябва да пишеш къде е бойлеръ
IHNIKA - помощник
пет ное 09, 2018 10:00 pmn_a написа:
За да ти се препоръча сервиз, трябва да пишеш къде е бойлеръ
София, южните квартали. Мерси.
iliya_i - майстор
Според описаното, имате нужда не от техник, а от обществена баня, щото явно на бойлер не можете да се изкъпете.
Жалко, че вече не останаха такива.
Ще се наложи да ходите на хотел.
Кое точно от това, дето го описахте според Вас е ненормално поведение на бойлер?
След като сте толкова притеснена от нормалната му работа - търсете друго решение - без бойлер.

Загряването на вода е неминуемо свързано с разширение на обема и - от там качване на налягането и отваряне на клапана, за да изтече увеличения обем.

И какъвто и майстор да извикате, едва ли ще направи бойлера да работи като нещо различно от бойлер.
Последна промяна от iliya_i на пет ное 09, 2018 10:54 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
Тия две уйни да се изхвърлят. Едното е стария възвратен клапан от бай Тошевото време, другото е калпав редуктор, който няма работа там.
Редуктор се слага след водомера(ако е 3.5 бара, както се вижда,, то не трябва), а не преди бойлера и така клапана на бойлер прехвърля излишното налягането в студената вода.

Прикачен файл

1541795887471.png
IHNIKA - помощник
пет ное 09, 2018 10:48 pmiliya_i написа:
Според описаното, имате нужда не от техник, а от обществена баня, щото явно на бойлер не можете да се изкъпете.
Жалко, че вече не останаха такива.
Ще се наложи да ходите на хотел.
Кое точно от това, дето го описахте според Вас е ненормално поведение на бойлер?
След като сте толкова притеснена от нормалната му работа - търсете друго решение - без бойлер.

Загряването на вода е неминуемо свързано с разширение на обема и - от там качване на налягането и отваряне на клапана, за да изтече увеличения обем.

И какъвто и майстор да извикате, едва ли ще направи бойлера да работи като нещо различно от бойлер.
Изрично написах че не са ми нужни тъпи коментари и упреци. Сега олекна ли Ви като ми написахте всичко това?
А да не сте обратен, затова да мразите жените и да си стоварвате лошото настроение и обноски на мен? 8-[
Последна промяна от IHNIKA на пет ное 09, 2018 11:40 pm, променено общо 1 път.
IHNIKA - помощник
пет ное 09, 2018 10:53 pmjekasus написа:
Тия две уйни да се изхвърлят. Едното е стария възвратен клапан от бай Тошевото време, другото е калпав редуктор, който няма работа там.
Редуктор се слага след водомера(ако е 3.5 бара, както се вижда,, то не трябва), а не преди бойлера и така клапана на бойлер прехвърля излишното налягането в студената вода.
Благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 09, 2018 11:35 pmIHNIKA написа:
Благодаря!
Сетих се, че съм "взимала" майстор от магазин за части. Имат си чекмедже с визитки
ESPACE - майстор
Нищо му няма на бойлера, работи си съвсем адекватно. Филмираш се излишно с този манометър. Само термометъра му явно е за смяна.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет ное 09, 2018 11:34 pmIHNIKA написа:
пет ное 09, 2018 10:48 pmiliya_i написа:
Според описаното, имате нужда не от техник, а от обществена баня, щото явно на бойлер не можете да се изкъпете.
Жалко, че вече не останаха такива.
Ще се наложи да ходите на хотел.
Кое точно от това, дето го описахте според Вас е ненормално поведение на бойлер?
След като сте толкова притеснена от нормалната му работа - търсете друго решение - без бойлер.

Загряването на вода е неминуемо свързано с разширение на обема и - от там качване на налягането и отваряне на клапана, за да изтече увеличения обем.

И какъвто и майстор да извикате, едва ли ще направи бойлера да работи като нещо различно от бойлер.
Изрично написах че не са ми нужни тъпи коментари и упреци. Сега олекна ли Ви като ми написахте всичко това?
А да не сте обратен, затова да мразите жените и да си стоварвате лошото настроение и обноски на мен? 8-[
Написахте го след дъжд качулка! Написания коментар си е абсолютно верен, не се дръжте като ощипана девойка. Нищо му няма на бойлера. Това, че тече при загряване и повишаване на налягането си е абсолютно нормално, щеше да е притеснително ако не течеше. Това, че пука също е нормално, предвид тънката ламарина, която ползва този производител.

Тема "Бойлер пука и тече при загряване - препоръчайте надежден сервиз София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: