• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
radius - майстор
Тази "екстра" убийствено ме дразни, когато спреш водата, да превключва на долния чучур. Понякога и ако по-рязко намалиш струята, отново реагира. Та питам как да разглобя смесителя, за да изкормя недоразумението. Те всъщност са 2 смесителя,предполагам са подобни карантиите, единия беше Космополитън, другия не помня.
Прикачен файл:
gr1.jpg
gr1.jpg (115.01 KиБ) Видяна 1078 пъти
iliya_i - майстор
На бутона за превключване му подложи нещо, да не може да пада надолу. Може и с клечка за зъби да го заклиниш.
Щото ако го изкормиш, може да се наложи да клякаш под чучура за да се изкъпеш :-D
radius - майстор
Нека думата не те подвежда, ще направя нещата интелигентно и обратимо, ако по някаква причина не може да се избегне тази функция. Това с клечката не ми е в стила, иначе ще върши работа.
Svezar - специалист
И моят е подпрян с изрязано подходящо парче мека тръбичка,по-лесно от това да го напаравиш пак да работи няма на къде,просто махаш подложката и ...готово !
radius - майстор
Аз съм набелязал една PEX тръба за в краен случай, но ми се иска да го отворя, ако може нещо по-така да измисля.
Andri01 - майстор
По спомен / преди години оправях такова чудо/ : маха се цедката от долу и от там се развива.
radius - майстор
Честно казано и аз до този извод стигнах и я подръпнах с едни клещи, опитах се и да я завъртя, но не мръдна. Което е нормално с оглед силно варовитата вода, обаче не посмях много да напъвам. Не си личи дали е набита или е с резба.
Andri01 - майстор
Набита е.Увий с парцал цялата игра и периодически сипвай по малко оцет-може да проникне по стержена на долу.
chapara - майстор
А като вдигнеш и врътнеш бутона :?:
radius - майстор
Номера минава на видимските, ама от Грьое да не са прости :axe:
  • 1
  • 2

Тема "Смесител Grohe, махане на автоматичното превключване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: