Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, преди около седмица на тавана на банята в апартамента ни се появи мокро петно и ден след това почна да избива някаква странна течност, която наподобяваше скреж или пяна, но като я погледнахме по-отблизо имаше влакнеста структура, като от целулозни или памучни власинки. Сега, седмица по-късно, започна да изсъхва и да се рони по пода на банята.
Моля ви кажете ми ако знаете какво може да е това, никога не съм виждала подобно нещо. Прилагам снимки с телефон.
Иначе говорихме с живущите на горния етаж и те казаха, че след нашето оплакване от теч са извикали майстор да смени сифона и да замаже фугите. Засега друг теч няма, но това странно нещо си стои на тавана... Благодаря предварително. :?

Изображение

Изображение
nikolov333 - майстор
Това влакнестото си е някакъв вид мухъл.. Влагата е основната причина за появяването му, а вече дали е от теч от съседите над вас или по фугите, ако живеете в панелка или е от не добро проветряване след къпане в банята, това трябва да се установява. На първо време, напръскайте този участък с белина, тъй като мухъла е не здравословен, като цяло и не е добре да се вдишват спорите му, които "падат на пода".. :idea:
EDI - майстор
Подкрепям Николов.Освен това, за да избие мухъла отдолу, от повечко време е таила вода.Аз бих действал по-радикално - изкъртване до бетон, пръскане с препарат и отново измацване.Сам ос пръскане ще се махне мухъла в горния слой, не и в дълбочина.
lakosste - специалист
Точно така и двамата колеги са прави.Това по-скоро не е от сериозен теч а от таене на вода от някъде.Точно такъв мухал се образува и това да не те изненадва.Просто не си се сблъсквал до сега .Това с изкъртването на мазилката си е малко хамалско и ще развали тавана защото гледам,че е с някаква мазилка.Не че ще премахнеш мухала а по-скоро по-лесно ще изсъхне плочата отгоре.Като почистиш и напръскаш с препарат или с белина по обратния ред той ще попие в мазилката защото тя е доста хидроскопична,така че според мен не кърти.Да знаеш че доста време ще съхне и ще избива през това време същото.На първо време се убеди ,че теча отгоре е стопиран.Теча не е задължително да е на точно това място.Може да е другаде и да се слива към по-ниско място където съответно и плочата е по- тънка и избива от там ,но за това само можем да гадаем.
Почисти мястото и го напръскай и така прави през определен период защото както казах до пълното изсъхване на плочата това ще се появява.
Antonii - майстор
Може и мухъл да е, но е възможна да е и хидрат получен при реакцията на гипса с влагата.
Ако е мухъл напръскайте с препарат срещу мухъл и ще изчезне, ако е второто то няма да се повлияе и ще трябва да се почисти механично.

Тема "Странен теч в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: