Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
zed90 - напреднал
Здравейте!

Имам проблем с вградените конструкции на Grohe в двете мокри помещения. Проблемът е следният: контрукциите са монтирани, ВиК е прекарано, плочките са налепени и висящите тоалетни са закачени. Мокрите помещения са чисто нови и все още не са ползвани.
Проблемът се състои в това, че винаги поради някаква причина тънка струйка вода тече в тоалетната. Не се забелязва много и едва след като подсуша с тоалетна хартия виждам че се напоява. Майсторите, с които работя уж казаха че не би трябвало да тече и регулираха поплавъка като сега има по-малко вода в самото казанче. Също така днес забелязах, че от едната се чува някакво капане. Извън толетната чиния не тече нищо. Моля някой, който има понятите каква може да е причината да отговори! Би ми било полезно и да имам контакти на човек в София който разбира от вградените казанчета на grohe. Благодаря!
kozl - майстор
съб дек 15, 2018 8:25 pmzed90 написа:
Здравейте!

Имам проблем с вградените конструкции на Grohe в двете мокри помещения. Проблемът е следният: контрукциите са монтирани, ВиК е прекарано, плочките са налепени и висящите тоалетни са закачени. Мокрите помещения са чисто нови и все още не са ползвани.
Проблемът се състои в това, че винаги поради някаква причина тънка струйка вода тече в тоалетната. Не се забелязва много и едва след като подсуша с тоалетна хартия виждам че се напоява. Майсторите, с които работя уж казаха че не би трябвало да тече и регулираха поплавъка като сега има по-малко вода в самото казанче. Също така днес забелязах, че от едната се чува някакво капане. Извън толетната чиния не тече нищо. Моля някой, който има понятите каква може да е причината да отговори! Би ми било полезно и да имам контакти на човек в София който разбира от вградените казанчета на grohe. Благодаря!
Първо това винаги след престой от няколко часа пак ли е така?
Аз не специалист Грое, но причините за да не спира да струи вода в чинията категоризирам в две насоки:
1. Поплавъчния механизъм не спира пълненето, казана се препълва и през преливника на промивния механизъм водата се стича в чинията. Обаче ако това тъй, нема как да е верно това, че водата в казанчето е по-малко. И така:
2. Уплътнението на промивния механизъм пропуска. Нивото спада и през интервал поплавъковия механизъм допълва вода, защото поддържа ниво. Ако поплав.механизъм е безшумен не се и разбира, че допълва.
Къде е кранчето към поплавъка? Ако нямаш достъп спри водата от крана при водомера, при пълно казанче и наблюдавай повече време за течове.
А възможно е да няма теч, а няколко минути след промиване си тече. За това писах за по-дълго наблюдение.
zed90 - напреднал
нед дек 16, 2018 8:02 amkozl написа:
съб дек 15, 2018 8:25 pmzed90 написа:
Здравейте!

Имам проблем с вградените конструкции на Grohe в двете мокри помещения. Проблемът е следният: контрукциите са монтирани, ВиК е прекарано, плочките са налепени и висящите тоалетни са закачени. Мокрите помещения са чисто нови и все още не са ползвани.
Проблемът се състои в това, че винаги поради някаква причина тънка струйка вода тече в тоалетната. Не се забелязва много и едва след като подсуша с тоалетна хартия виждам че се напоява. Майсторите, с които работя уж казаха че не би трябвало да тече и регулираха поплавъка като сега има по-малко вода в самото казанче. Също така днес забелязах, че от едната се чува някакво капане. Извън толетната чиния не тече нищо. Моля някой, който има понятите каква може да е причината да отговори! Би ми било полезно и да имам контакти на човек в София който разбира от вградените казанчета на grohe. Благодаря!
Първо това винаги след престой от няколко часа пак ли е така?
Аз не специалист Грое, но причините за да не спира да струи вода в чинията категоризирам в две насоки:
1. Поплавъчния механизъм не спира пълненето, казана се препълва и през преливника на промивния механизъм водата се стича в чинията. Обаче ако това тъй, нема как да е верно това, че водата в казанчето е по-малко. И така:
2. Уплътнението на промивния механизъм пропуска. Нивото спада и през интервал поплавъковия механизъм допълва вода, защото поддържа ниво. Ако поплав.механизъм е безшумен не се и разбира, че допълва.
Къде е кранчето към поплавъка? Ако нямаш достъп спри водата от крана при водомера, при пълно казанче и наблюдавай повече време за течове.
А възможно е да няма теч, а няколко минути след промиване си тече. За това писах за по-дълго наблюдение.
Благодаря за информацията!

Дори и след време продължава да си тече дори водата да не е пусната. Ще го наблюдавам по-дълго и ще видя какво може да се направи. Мисля имам достъп до кранчето за пълнене. Възможно ли е това уплътнение да се смени от отвора за бутона? Изключително неприятна ситуация. Не с едната тоалетна, а с двете...
radius - майстор
Всичко се сменя през отвора, но не ми се струва нормално и на двете да е така.
zed90 - напреднал
нед дек 16, 2018 11:08 amradius написа:
Всичко се сменя през отвора, но не ми се струва нормално и на двете да е така.

То хубаво всичко се сменя, но все пак и правилния човек трябва да се намери. Не някой, който е виждал на картинка контрукция да си мисли, че може да я слага правилно и без проблеми. Благодаря за отговора! Ще търся варианти!
gnt69 - майстор
вт дек 18, 2018 9:19 amzed90 написа:
То хубаво всичко се сменя, но все пак и правилния човек трябва да се намери. Не някой, който е виждал на картинка контрукция да си мисли, че може да я слага правилно и без проблеми. Благодаря за отговора! Ще търся варианти!
Звънни на Грое България и им кажи за проблема да кажат инсталатор поне с едно око. Аз така имах проблем преди години тече и не го спира поплавъка., оказа се че е спукано едно силиконово уплътнение и го няма. Намерих сервиза ама ми викат трябва да поръчаш 10 броя щото и те по толкова ги поръчвали от Германия и ако не съм ги купел нямало да ги продадат. След обаждане в Грое България проблема се разреши, безплатно ми изпратиха мембраната. Сега лошо дал си един път пари на едни хора ама не става, сега ще дадеш на други и ша стане работата. :partyman:
radius - майстор
Ехаааа, имам неработещ двустепенен бутон откакто е нов, сега ще ги пробвам.
Просто слабата степен не прави достатъчно въздух да задейства поплавъка, а като я джаснеш рязко, пуска все едно е на силната.
Разглобих го, но всички уплътнения ми изглеждаха наред.
chapara - майстор
Ааа, и моя бутон прави магарии, току що им писах, да видим каква ще е реакцията :roll:
jekasus - майстор
Утре ще правя проби на три структури Грое, та да видим, че до сега не съм срещал проблема с малкия бутон...
radius - майстор
Ако не го натиснеш супер рязко, не задейства поплавъка. Просто си потъва без резултат.

Тема "Проблем с вградено казанче Grohe" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: