Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kozl - майстор
И при мен проблем с едната от двете структури. Направих байпас

Прикачен файл:
Groe check_B2_1.jpg
Groe check_B2_1.jpg (86.37 KиБ) Видяна 3069 пъти

и на теста промивния механизъм ("камбаната") засича не приляга плътно уплътнението и пропуща по-малко, а поплавъка допълва на интервали. Даже единия път взе да ръмжи. Първо помислих, че е от поплавковия механизъм и му спрах кранчето, а Гроето продължава да ръмжи :shock:
Ама не всеки път, а примерно на 10-ина веднъж. Може и да съм изпуснал нещо вътре, без да забележа, но не смея да барам. Ще се обаждам утре на GROE AG България :sad:
jekasus - майстор
Как успявате да го направите? Що при мен не се получава такива проблеми?
kozl написа:
Направих байпас
За какъв уй?
kozl - майстор
За проба без конзолна чиния преди да затварям с ГК.
kozl - майстор
След като звънях на 4 сервиза за Groe и двата, които отговориха не бяха активни, т.е. в отпуск, пък другите не отговориха и пак Неволята доде. Закачих маркуч към водопровода понадигнах "камбаната" (изпускателния механизъм) и обилна промивка с маркуча. След това изхабих към 250 л вода за проби без нито една засечка.
Цялата файда в случката е, че установих - заводската настройка е към 7 литра с голям бутон и към 4 л с малък бутон (записвам дорде е пресно, оти шъ заборавя).
И вероятно съм изтървал самонарезна рапидка в казана, щото друго не мога да измисля кво може да е :?
Та докато правих пробите прокапа казанчето ма реших, че е от конденз м-у пластмасата и стиропора и ще затварям с ГК.
kozl - майстор
След като затворих с гипсокартона и установих, че и на двете монтирани структури има надигане в зоната м-у отворите за промивна вода и този за канала. Разгледах една нова структура Грое - еми пластмасата де държи тръбата за канала стърчи извън рамката с около 2 мм и тва е причината за надигането. Но късно - така остава.
jekasus - майстор
kozl написа:
еми пластмасата де държи тръбата за канала стърчи извън рамката с около 2 мм и тва е причината за надигането.
Ще обърна внимание тази седмица, щото нямах досега този проблем.
съб дек 15, 2018 8:25 pmzed90 написа:
Здравейте!

Имам проблем с вградените конструкции на Grohe в двете мокри помещения. Проблемът е следният: контрукциите са монтирани, ВиК е прекарано, плочките са налепени и висящите тоалетни са закачени. Мокрите помещения са чисто нови и все още не са ползвани.
Проблемът се състои в това, че винаги поради някаква причина тънка струйка вода тече в тоалетната. Не се забелязва много и едва след като подсуша с тоалетна хартия виждам че се напоява. Майсторите, с които работя уж казаха че не би трябвало да тече и регулираха поплавъка като сега има по-малко вода в самото казанче. Също така днес забелязах, че от едната се чува някакво капане. Извън толетната чиния не тече нищо. Моля някой, който има понятите каква може да е причината да отговори! Би ми било полезно и да имам контакти на човек в София който разбира от вградените казанчета на grohe. Благодаря!
Как се оправя сменяш гумичката на дъното ли?
съб дек 15, 2018 8:25 pmzed90 написа:
Здравейте!

Имам проблем с вградените конструкции на Grohe в двете мокри помещения. Проблемът е следният: контрукциите са монтирани, ВиК е прекарано, плочките са налепени и висящите тоалетни са закачени. Мокрите помещения са чисто нови и все още не са ползвани.
Проблемът се състои в това, че винаги поради някаква причина тънка струйка вода тече в тоалетната. Не се забелязва много и едва след като подсуша с тоалетна хартия виждам че се напоява. Майсторите, с които работя уж казаха че не би трябвало да тече и регулираха поплавъка като сега има по-малко вода в самото казанче. Също така днес забелязах, че от едната се чува някакво капане. Извън толетната чиния не тече нищо. Моля някой, който има понятите каква може да е причината да отговори! Би ми било полезно и да имам контакти на човек в София който разбира от вградените казанчета на grohe. Благодаря!
Как се оправя сменяш гумичката на дъното ли?

Тема "Проблем с вградено казанче Grohe" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: