• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Andri01 - майстор
След като си включил лампата ,на вентилатора имаш фаза и нула! Релето ЗА ВРЕМЕ задейства и след настроеното време превключва на втора скарост ! Елементарно е,но все пак за човек с някакви познания за тоците. Ако не можеш,намери някой приятел да го направи.
пон яну 21, 2019 10:26 amAndri01 написа:
След като си включил лампата ,на вентилатора имаш фаза и нула! Релето ЗА ВРЕМЕ задейства и след настроеното време превключва на втора скарост ! Елементарно е,но все пак за човек с някакви познания за тоците. Ако не можеш,намери някой приятел да го направи.
Не разбирам или явно не четеш какъв ми е казуса. Ясно ми е как работи релето за време.
Целта ми е да включвам вентилатора на слабата скорост заедно с ключа на лампата, а с другия ключ да изключвам фазата от лампите и да включвам другата фаза и съответно другата скорост. Без това да влияе на осветлението. Затова ми трябва реле, което да управлява тези неща.
Относно нулата при ключа днес ще се опитам да ги разменя.
Andri01 - майстор
Искаш: включване на вентилатора с лампите заедно. После същия да мине на 2-ра скорост ,без да се изгасят лампите? Това ли искаш ? Какво значи това:"... изключвам фазата от лампите и да включвам другата фаза..."?Фазата ти в целия апартамент е ЕДНА!! И как работата на време-релето при вентилатора ще влияе на осветлението???
nikolov333 - майстор
Каквото и да иска в случая, майката му е окабеляване, което няма.. щото като изключи нулата от ключа на лампата, ще му трябва трифазен вентилатор в схема триъгълник, за да работи без нула, а и кабелите за другите две фази ги няма.. :-D :lol: :lol:
Без кабели, може да стане със радио-управляеми релета, монтирани в лампата и вентилатора и двоен радио-ключ на входа на банята
Kondor1 - специалист
пет яну 18, 2019 1:27 pmikmatev написа:
Закупих си вентилатор за банята, но по време на ремонта не съобразих, че вентилатора има две скорости и сега не мога да прокарам още един кабел за ключа с който да контролирам скоростите.
Въпросът ми е възможно ли е да с някакво реле да настроя така вентилатора, че когато пусна лампите за светлина да стартира слабата степен, а когато включа ключа за вентилатора да се пусне мощната степен, съответно ако изгася лампите да работи само мощната степен.
Фотодатчик - като види, че е светло, цъква 2-ра скорост. Ще мине без нов кабел.
nikolov333 - майстор
пон яну 21, 2019 11:36 amikmatev написа:

Не разбирам или явно не четеш какъв ми е казуса. Ясно ми е как работи релето за време.
Целта ми е да включвам вентилатора на слабата скорост заедно с ключа на лампата, а с другия ключ да изключвам фазата от лампите и да включвам другата фаза и съответно другата скорост. Без това да влияе на осветлението. Затова ми трябва реле, което да управлява тези неща.
Относно нулата при ключа днес ще се опитам да ги разменя.
И как аджеба ще сменя скоростите .. "Без това да влияе на осветлението" :rolleyes:
Andri01 - майстор
"...фазата от лампите и да включвам другата фаза..."??????? Това-по схемата е просто превключване на намотките ,никакво сменяне на фазите!!Нещо не ти е ясно май,какво искаш?
  • 1
  • 2

Тема "Вентиалтор на две скорости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: