Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
То всичко може :roll:
valdim - специалист
Контактът ще се премести.
Иска ми се да използвам смесител, при който има 3ти извод за монтаж на тоалетен душ. Този вариант е по-прибран, прави се отвор в страни на долния шкаф и оттам с доп. шлаух се включва към стенен душ. Да, обаче при тия смесители пускането на смесената вода става през ръкохватката на санитарния душ... Знаете ли има ли на пазара някакъв превключвател, който да монтирам отделно (пак без да къртя разбира се), който да командва превключването към душа?
Ще съм благодарен за снимка или линк.
jekasus - майстор
Обикновен ъглов кран с керамична глава ще свърши работа.
valdim - специалист
пет фев 15, 2019 10:05 pmjekasus написа:
Обикновен ъглов кран с керамична глава ще свърши работа.
E...има ли такъв кран с външен монтаж, така щото да стои що годе добре като се монтира с дв дюбела към плочките?
Аз знам, че тези кранов трябва да се монтират към нещо неподвижно - т. казанче, тръба вкопана в стената и т.н.
ky-kyy - майстор
Топла вода, влиза ли в тоя смесител на мифката?

Ако имаш топла и студена, слагай един смесител с извод за слушалка. Има шлаухи, различна дължина, избираш подходящ, една стойка на стената и си в джаза :-D
Сега, ако търсиш естетика и удобство, няма как да се получи, без да къртиш и разбиваш :)
Няма как, да се получи, онова до края и в душата в рая :mrgreen:

ПП Аз не видях контакт, но ако имаш, по-добре му откачи жицата от разклонителната кутия. Това с изолиране на жилата, не е много добра идея :)
  valdim - специалист
Топла вода, влиза ли в тоя смесител на мифката
?
Ще има. Планирам хоризонтален бойлер и той ще е с външно положени тръби.
Няма как, да се получи, онова до края и в душата в рая :mrgreen:
Ако намеря такъв "превключвател", ще може и до края и в рая... :lol:
ПП Аз не видях контакт, но ако имаш, по-добре му откачи жицата от разклонителната кутия. Това с изолиране на жилата, не е много добра идея :)
Има долу в дясно от шкафа. Но ще го откача. Мерси за съвета.
ky-kyy - майстор
Усещам аз, че жена има намесена....Всички злини, на този свят, идват от жените!!!!
Аз лично, банята я ползвам за къпане. Стига ми, да тече вода от душа(ако се случи, да е минала жената преди мен-студена), да се изтече тази вода във сифона(единствено, заради съседите отдолу, че много разправии, ако протече) и да има едно огледало, да се обръсна....Всичко друго, са излишности, Ама пусти му жени....Ако не им удисаш, почва едно мрънкане, едно намилане.....А и перспективата, да ям сухо и да не видя секс.....то не че и сега кой знае колко, ама....И така, тежка е съдбата на женения мъж.....
yanko78 - специалист
Пишеш в чичкото където всичко знае “смесител за биде” или “хигиенен душ” и си харесваш. Търсиш му място къдеда го монтираш, как да излиза хигиенния душ и си ти. Ако ти се разправя в повече, има кликала с вградена биде функция. Ето моя как е.
Изображение
valdim - специалист
съб фев 16, 2019 5:41 pmyanko78 написа:
Пишеш в чичкото където всичко знае “смесител за биде” или “хигиенен душ” и си харесваш. Търсиш му място къдеда го монтираш, как да излиза хигиенния душ и си ти. Ако ти се разправя в повече, има кликала с вградена биде функция. Ето моя как е.
Изображение
Янко, не си разбрал , човек.Искам да ползвам смесител, който е с 3ти извод (за тоалетен душ), НО за да захраня с топла/студена вода душ за къпане.
Колегите тук показват стоящи смесители , с извод върху чучура. Не ми харесва това.
Въпросът е , че ако ползваш такъв смесител за тоал. душ, ти трябва накакъв превключвател. Е ТОЯ "превключвател" е препъни камъка. Щото всички кранчета дето могат да свършат тая работа изискват да са монтирани към нещо неподвижно.
yanko78 - специалист
Ето решение. Предполагам, че нагоре не е задължително да е тръба и може пак слушалка да си е. Само незнам, как ще прекараш тръби до смесителя и как ще го захванеш за стената. Има варианти външно, но ще е ужасна грозотия. Все пак погледни устройството което е над изхода и смесва между душа и слушалката.
https://marmag.bg/vidima-rositsa-wana-dush-1448

Тема "Поставяне на душ в малка баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: