Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kabakumcho - специалист
Предстои ми завършване на апартамент по БДС, който смятам да отдавам под наем. Банята е от ГК на конструкция и има поставена структура за вграждане, която предполагам е хваната за тухлената стена зад предстенната обшивка. Не съм наясно дали това изпълнение е достатъчно здраво и дали не е по-добре вместо конзолна тоалетна чиния да поставя стояща такава. Съмненията са ми дали при ползване на конзолна тоалетна чиния ГК няма да започне да се "намачква/сплесква" с последващо компрометиране на плочки и прочие. Особено ако седне някой по-тежичък. Какво мислите по въпроса?
swissmad1 - специалист
пет мар 01, 2019 2:00 pmkabakumcho написа:
Предстои ми завършване на апартамент по БДС, който смятам да отдавам под наем. Банята е от ГК на конструкция и има поставена структура за вграждане, която предполагам е хваната за тухлената стена зад предстенната обшивка. Не съм наясно дали това изпълнение е достатъчно здраво и дали не е по-добре вместо конзолна тоалетна чиния да поставя стояща такава. Съмненията са ми дали при ползване на конзолна тоалетна чиния ГК няма да започне да се "намачква/сплесква" с последващо компрометиране на плочки и прочие. Особено ако седне някой по-тежичък. Какво мислите по въпроса?
Основната тежест на седящият се поема от петите на рамката на структурата които са хванати с болтове към пода ,а не от ГК или плочките.Така ,че няма страшно за тях.
jekasus - майстор
kabakumcho написа:
Съмненията са ми дали при ползване на конзолна тоалетна чиния ГК няма да започне да се "намачква/сплесква" с последващо компрометиране на плочки и прочие. Особено ако седне някой по-тежичък. Какво мислите по въпроса?
ГК трябва да е закрепен към самата структура със самопробивни винтове.
И са задължителни са два слоя по 12.5мм влагоустойчив гипсокартон/зелен/.
При тези условия няма проблеми.
kabakumcho - специалист
ГК на пред стенната обшивка е 1 слой, 12.5 мм, а свободно стоящите ги правят на 2 слоя. Строителя, вярвам ги знаеш, казаха ми че навсякъде така строят. Та не знам, очаквах точно отговор от хора като теб, които с това се занимават. И все още съм в чудене, как да процедирам? :?
Последна промяна от kabakumcho на съб мар 02, 2019 8:07 am, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
БОРД ги знам. Нормално е, всеки строител пести откъдето може.
kabakumcho написа:
ГК на пред стенната обшивка е 1 слой, 12.5 мм
Забелязах техен този стил недалеч от хотела "Черно Море".
kabakumcho написа:
И все още съм в чудене, как да процедирам?
Ако първи ГК е плътно по структура и няма никакви люфтове, то просто се купуват още един-два-три листа зелен картон/колкото трябват/, 20 винта самопробивни и нужните винтове за ГК за втори пласт.
Това е лесния вариант, Няма смисъл за караници, все едно ще загубиш, те така издават, ти пита и сега ще си направиш по-добре.
Просто си направи за себе си по-хубаво - това са смешни пари като цяло за една баня.
Абсолютно всички строители се дънят в баните, там всичко се преправя и това не само за Варна...
kabakumcho - специалист
пет мар 01, 2019 8:31 pmjekasus написа:
.....
Ако първи ГК е плътно по структура и няма никакви люфтове, то просто се купуват още един-два-три листа зелен картон/колкото трябват/, 20 винта самопробивни и нужните винтове за ГК за втори пласт.
Това е лесния вариант, Няма смисъл за караници, все едно ще загубиш, те така издават, ти пита и сега ще си направиш по-добре.
Просто си направи за себе си по-хубаво - това са смешни пари като цяло за една баня.
Абсолютно всички строители се дънят в баните, там всичко се преправя и това не само за Варна...
Благодаря!
Търсих емотикон "шапка ти свалям", но не намерих :roll:
Ще ми трябват 2 листа максимум, смятам да подсиля само в областта на конзолата, а цялата дължина е 207 см.

Тема "Структура за вграждане ... или замяна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: