• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
stonesour - специалист
взех едно казанче на санитапласт - нп2 май се води модела, ужким си го сглобих и утре предстои да го монтирам, ама ми остана една "резервна част" :mrgreen: , та се чудя, пропускам ли нещо или ...

за горе на източването на водата - не е, там след гайката сложих на тръбата гумен и пластмасов О пръстен и после затегнах с капачката.
долу на чинията? там пък за какво ще служи?

листовката е безполезна, никакви инструкции нямаше за монтаж.

:toimonster:

Прикачен файл

DSC_0511.jpg
Chefo77 - майстор
Виж го къде стои :)



Май май го играе водач.
stonesour - специалист
не се зарежда при мен нещо този клип.
директен линк?

едит:

Изображение

схванах, мерси!
nakatasan - специалист
Здравейте, доволни ли сте от това казанче?
Имам го същото но механизма нещо не държи и пропуска вода. купих нов механизъм, същата работа. Откачам. От към разход на вода не съм забелязал да има преразход, но е досадно как шушти водата.
Идея какво друго казанче за стена да купя, което не тече. Изчерпах се от към идеи и ми писна да се занимавам с глупости.
Поздрави
ZMeyGorianin - майстор
Имаш натрупан котлен камък по уплътнението. Източи водата и сипи едно шише Кислол. Тряба да спре да тече. Но най-добре е да разглобиш частите и да ги накиснеш.
nakatasan - специалист
вт мар 12, 2019 9:56 amZMeyGorianin написа:
Имаш натрупан котлен камък по уплътнението. Източи водата и сипи едно шише Кислол. Тряба да спре да тече. Но най-добре е да разглобиш частите и да ги накиснеш.
Чисто нов ремонтен комплект купих за каназчето. Същата работа и с него. Сълзи си и шуми. :-(
Вече се оглеждам за ново казанче на друг производител, че това не мога го трая. Но не зная на коя марка да взема, което да изкара по-дълго време, без проблеми.
gnt69 - майстор
Не е проблема в казанчето, имам такова в един офис 10 години няма проблеми. Отвори и огледай гумата за израстъци от отливката. Ако има ги изрежи да приляга плътно.
preslav - майстор
При мен завъртането на камбаната на 180 градуса даде резултат, но можеш да помислиш и за допълнителна тежест, която да притиска камбаната и уплътнението към изходящия отвор. Ако държиш да е ново, има всякакви керамични, във всякакви разцветки, но не вярвам да останеш по-доволен.
nakatasan - специалист
вт мар 12, 2019 3:44 pmpreslav написа:
При мен завъртането на камбаната на 180 градуса даде резултат, но можеш да помислиш и за допълнителна тежест, която да притиска камбаната и уплътнението към изходящия отвор. Ако държиш да е ново, има всякакви керамични, във всякакви разцветки, но не вярвам да останеш по-доволен.
Предпочитам да е за стена и да не се налага отново да дупча стената. А и не ми се сменя тоалетната и да слагам моноблок.
stamenov1 - специалист
При мен теча също оставаше след смяна на гумичките и добавяне на тежест, но се оказа накрая спукана основа на механизма в края на резбата към берда. След смяна с нов механизъм, проблема изчезна.
Последна промяна от stamenov1 на вт мар 12, 2019 4:14 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "пластмасово тоалетно казанче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: