• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
шоп - майстор
Ламперията е до долу.
Пода е под душово корито от технополимер. В банята няма нито една плочка. Цялата баня я направих за 2 дни без мокри процеси.

Панелите са до тавана...Между впрочем и тавана е ПВЦ панели. Ако има интерес мога да снимам и връзката стена-таван.

Прикачен файл

SAM_9712.JPG
SAM_9712.JPG (63.03 KиБ) Видяна 2098 пъти
digitalpr - специалист
Целия под е душово корито, така ли? Или нешо не разбирам. Повече ме интересува как е направен прехода ламперия - под.
tysonlkr - специалист
Между ламперията и пода се слага специален перваз. В аксесоарите за пвц ламперия ги има.
като това
Аз ползвах третия профил от линка.

От телефон много трудно се дава линк :rolleyes:
digitalpr - специалист
И този перваз не се пълни с вода стичаща се по ламперията? Разчита се на силикон в него ли?
EDI - майстор
Можеш да ползваш който искаш профил, ограничението е границата на фантазията ти.Това лято ще правя баня по подобна технология на вилата, ако ти се чака, ще ти пусна снимки.Обаче нямам пусков срок, да знаеш.Освен това обичам да творя, и често използвам материалите не по предназначение, а конструкциите ми понякога са против всички писани правила. :lol:
tysonlkr - специалист
ср мар 27, 2019 8:53 amdigitalpr написа:
И този перваз не се пълни с вода стичаща се по ламперията? Разчита се на силикон в него ли?
Може да се подсигуриш допълнително като да сложиш силикон в канала за по сигурно. Но ламперията влиза достатъчно плътно в канала, но за по сигурно слагах силикон.
Делян - специалист
Само да не се набуташ с
този вид ламперия
защото при нея оригинално има фуги между отделните ламели, и съответно остават дупки между тези фуги и первазите. И ще трябва да се запълват със силикон, но пък ще седи грозно.

И ламперия слагах на външната тоалетна на вилата. Сега, от температурните разлики, и съответно разширения и свивания, от време на време ламперията припуква. Което си е дразнещо. Чува се най-вече от тавана, където е на скара. По стените е лепена и кована директно.
digitalpr - специалист
Мисля, че се отказах от ламперията. Ще сложа плочки в ъгъла където ще бъде душа, а останалата част от стените и тавана ще са с латекс за мокро помещение.
  • 1
  • 2

Тема "Лека облицовка на стени в баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: