• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
бейджан - напреднал
Здравейте какъф таван ще ми предложите за баня.Основата е гредоред а не бетон.По възможност да не се получава мухъл.Благодаря предварително.
Smarin - специалист
Гипскартон зелен(влагоустойчив , не водоустойчив , щото такъв няма нито гипс нито картон) , грунд и след това по желание
tysonlkr - специалист
ПВЦ - ламперия също е вариант. Много лесна за монтаж и не е необходима допълнителна обработка. :wink:
Dewalt - специалист
lazo_2 написа:
Гипскартон зелен(влагоустойчив , не водоустойчив , щото такъв няма нито гипс нито картон) , грунд и след това по желание
+1 за картона - по лесен за монтаж от непрофесионалист
Panzer - специалист
Този таван го направих от ПВЦ ламперия за около 3 часа, заедно с луничките. Цената му е около 10 лв на квадратен метър.

Прикачен файл

DSCN0175.JPG
бейджан - напреднал
Panzer написа:
Този таван го направих от ПВЦ ламперия за около 3 часа, заедно с луничките. Цената му е около 10 лв на квадратен метър.
Хареса ми как се е получило и цената е супер.По принцип тавана не е за наща баня а пиша от името на приятел.Трудно ли е за монтиране на градоред?
Тани - модератор
По-лесно е дори за непрофесионалист- няма нужда от шпакловка , а и всичко е разглобяемо и може да се коригира при евентуална грешка. За гредоред е дори по-добрия вариант от картона. Поради еластичността на ламперията и липсата на шпакловка поема доста големи движения от гредореда , при които гипскартона евентуално би се напукал по ъглите и снадките. Също така е по -лека от картона и при по-малки разстояния може да минеш без захващане в тавана , а само по стените. Допълнително предимство е също факта че се разглобява и може да ревизираш състоянието на инсталации монтирани над него.Не се нуждае от боядисване.

След толкова факти не виждам смисъл дори да обмислящ поставянето на гипскартон!
бейджан - напреднал
Ее вече ме разубедихте пвц ламперия ще е :) Тани напълно си прав според мен.Тавана на приятеля където ще се монтира тази пвц ламперия е малък около 3 квадрата.Значи само за стените се захваща и готово ее супер :).А от къде може да се закупи ?
jekasus - майстор
Panzer написа:
Този таван го направих от ПВЦ ламперия за около 3 часа, заедно с луничките. Цената му е около 10 лв на квадратен метър.
Извинявай колега , но кажи всичкото , което е вложено в този таван.
Изображение- само това е около 20-25 лева за този таван, дето си постнал.Този таван 100 лева най малко излиза без труд.
Последна промяна от jekasus на ср фев 02, 2011 5:14 pm, променено общо 1 път.
IJAN - специалист
Тани-а няма ли да има проблем с парите от банята?Преминаване на водни пари през ламперията и евентуалното получаване на мухъл.Ако през фугите на ламперията няма да преминат водни пари-то тя ми се струва тогава по удачен вариант.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Какъв таван за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: